Najnowsze dane dotyczące koronawirusa są alarmujące. Dotychczas wirus uśmiercił 3 406 osób.  Liczba zarażonych rośnie z dnia na dzień. Epidemia rozprzestrzenia się po całym świecie w zatrważającym tempie. W Polsce zdiagnozowano jeden przypadek pacjenta zarażonego wirusem, kilkaset osób (tylko w Polsce) jest pod stałym nadzorem sanepidu. Epidemia zainspirowała beauty influencerkę Klatex do wykonania makijażu.  Pod zdjęciem rozpętała się burzliwa dyskusja.

Z powodu koronawirusa żele antybakteryjne znikają ze sklepów i aptek. Zobacz, jak zrobić żel antybakteryjny w domu

„Nie taki koronawirus straszny, jak go malują!🦠
A co Wy na ten temat sądzicie? Koniecznie napiszcie swoje zdanie w komentarzach 💚. Tak wszędzie o nim głośno, wszędzie pełno i inspiracja gotowa!😅💚”

– napisała w opisie zdjęcia Klaudia Tarka.

Zdjęcie polubiło niemalże 13 tysięcy osób, lecz nie wszyscy internauci zareagowali na nie pozytywnie.

„ale żenada, super temat do lajków…

fejk czy nie fejk ma rację, śmierć ludzi nie powinna być powodem do żartów. Piszesz posty do 106 tysięcy osób. Chyba że połowa z tych 106 tysięcy osób to nie prawdziwe konta. Zastanów się zanim coś zrobisz. Bo głupota powinna być krytykowana.

słuchaj ale to nie powód do żartów. Ludzie panicznie boją się śmierci na tyle że pieniądze nie grają roli, chcą jak najlepiej się nie chronić przed choroba. Nie jest to dobre że ktoś próbuje się wybić na tragedii śmiejąc się z tego. To tak samo wykorzystanie naiwności ludzi jak sprzedaż masek po 200 zł.

Może czas na makijaż inspirowany rakiem ? „Nie taki rak straszny jak go malują”🤦🏻‍♀️ byłam fanka Twojego profilu, podejrzewam, ze lekko starszą niż wszystkie osoby, które są zachwycone, ale to co zrobiłaś jest po prostu żenujące…

Makijaż inspirowany HIV też zrobisz? Może rakiem? Wszystkie 3 to choroby. To jest nie poważne i żenujące, jak głupią osobą trzeba być żeby zainspirowała Cię do makijażu choroba. I przy chorobie luźniejsze podejście? WTF”

– brzmią komentarze internautów pod zdjęciem.

Groźny koronawirus z Chin – jak możemy się przed nim uchronić?

Beauty influecnerka cierpliwie odpowiadała na każdy z nich.

„w jakim momencie napisałam cokolwiek żartobliwego?🤓 Dla ciebie wykonanie makijażu w kolorach wirusa jest żartem? Prowadzę profil, na którym m.in. zwracam uwagę ludzi na różne tematy, rzeczy poprzez makijaż. Wykonując makijaże inspirowane np. Kylie jenner, Walentynkami czy jakimś zwierzęciem robię sobie z tej istoty czy danego święta żarty? Chyba trochę zaczynacie popadać w paranoje…🤯”

– odpowiedziała Klatex na jeden z komentarzy.

Wśród opinii internautów znalazły się również  pozytywne reakcje.

„Ojej, ale pięknie Ci w tak wyraźnym makijażu! Suuuper

Uuuu piękny makijaż, wirusa pod taką postacią to ja chce mieć na oczach 😅

Makijaż rewelacja ❤️ 💋💄

Brawo za podejście do tematu! Piękny makijaż 😍

Dla mnie jesteś pierwszą osobą z takim podejściem😅 tak trzymać, makijaż jak zwykle przepiękny

W tym makijażu wygladasz obłędnie ❤️ Oczy jakie wyraźne, podkreślają kolor Twoich oczu

Klaudia jest mistrzynią w podejściu do tematu 😂👏 a makijaż piękny❤❤❤

Moim zdaniem, zdecydowanie za bardzo ludzie panikują i nakrecaja się bez sensu.. Jest lekki strach, ale zachowanie ostrożnosci, itp wystarczy.. 🙌🏻 Makijaz Genialny! 💚🦠”

Co o tym sądzicie?