ydaje się, że dbanie o siebie kosztuje sporo czasu i jeszcze więcej pieniędzy. Dotyczy to zwłaszcza problematycznej cery, która wymaga regularnych wizyt u dermatologa, drogich leków i specjalistycznych kosmetyków. Nie wspominając o bardzo zdrowej diecie, bo nie od dziś wiadomo, że ta ma ogromny wpływ na nasz wygląd.

U lekarzy, w drogeriach i aptekach zostawiamy majątek, a efekty nie zawsze są widoczne. Co robimy źle? Ona twierdzi, że… za bardzo się przejmujemy. Nadużywanie różnego rodzaju specyfików, nawet najlepszej jakości, może pogorszyć nasz stan. Edith coś o tym wie.

NAZYWALI JĄ WIEDŹMĄ. PRZESTALI, KIEDY ZOBACZYLI JĄ PO WIZYCIE U MAKIJAŻYSTKI

Dziennikarka portalu The Cut jakiś czas temu przeprowadziła ciekawy eksperyment. Jego rezultaty mogą całkowicie zmienić twoje podejście do tematu pielęgnacji.

Młoda kobieta nie była zadowolona ze stanu swojej cery. Jej twarz łatwo się czerwieniła i często pojawiały się na niej inne niedoskonałości – przebarwienia, wysypka, łuszczenie. Im bardziej próbowała z tym walczyć, tym gorsze były efekty. Edith używała wielu kosmetyków, a później i tak musiała wszystko zakryć makijażem.

LEKARZ JĄ OSZPECIŁ, A MAKIJAŻYSTKA URATOWAŁA. 17-LATKA WRESZCIE CZUJE SIĘ PIĘKNA

Zmiana w jej myśleniu i przyzwyczajeniach była radykalna. Najpierw wyeliminowała z diety alkohol, później niemal całkowicie zrezygnowała z makijażu, aż wreszcie ograniczyła higienę twarzy do minimum. Jej pielęgnacja polegała wyłącznie na przemyciu jej czystą wodą raz dziennie. W czasie wieczornego prysznica.

Okazało się, że właśnie tego potrzebowała.

Opublikowane przez nią zdjęcia są najlepszym dowodem na to, że można się obyć bez drogich specyfików. Mało tego – rezygnacja z kosmetyków może wręcz zadziałać upiększająco. Edith nie ma zamiaru wracać do dawnych przyzwyczajeń. Jej cera jest zdrowa, więc nie wymaga mocnego makijażu. Kobieta oszczędza mnóstwo pieniędzy i czasu, a wygląda lepiej, niż kiedykolwiek.

To oczywiście nie oznacza, że jej metoda sprawdzi się w przypadku każdej z nas. Dziennikarka zachęca jednak do spróbowania. Jej zdaniem wystarczy zaledwie kilka dni, by zauważyć efekty. Jeśli te nie będą zadowalające – zawsze można znowu sięgnąć po sprawdzone specyfiki.

Musimy przyznać, że nas zaintrygowała. Wygląda świetnie nawet po wysiłku fizycznym.