Przeglądając TikToka, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że kreują się tam alternatywne światy. Niedawno znalazł się tam również pewien sposób na wykonanie kociego oka za pomocą konturówki do ust. Film instruktażowy opublikowała australijska wizażytska Sabrine Walsh. Czy wymiana cieni do powiek na konturówkę do ust, jest bezpiecznym sposobem na wykonanie makijażu oka? Skutecznym na pewno.

3 najfajniejsze trendy w makijażu, z którymi warto eksperymentować w 2022 roku

Walsh zademonstrowała tę technikę na filmie, który opublikowała 14 grudnia. Zrobiła to w odpowiedzi na prośbę innej użytkowniczki platformy społecznościowej. Chciała zaprezentować w jaki sposób technikę mogą wykorzystywać osoby o jasnej karnacji i brązowych oczach. Na początku rozmazała konturówkę na górnej i dolnej powiece i roztarła ją pędzlem. Następnie nałożyła nieco bronzera, by uzyskać efekt. W jednym z wywiadów wizażystka przyznała, że techniki uczyła się metodą prób i błędów.

@sabrinawalshmakeupartist

Reply to @agrayleo 💛 One of many beautiful options for brown eyes! #liplinerhack #makeuphacks #eyeshadowtutorial

♬ original sound – Sabrina

@victoria

Lip liner as eyeshadow?! Thanks for the tip @sabrinawalshmakeupartist 👀✨ #viralmakeup #makeuptip #tiktokmademetryit #lipliner

♬ BRRRRR (CALL UP) – Trevor Bietz

 

„Najpierw eksperymentowałam ze szminkami jako podkładami pod cienie do powiek i wkrótce zdałam sobie sprawę, że są trudne do utrwalenia, dość tłuste i nie wytrzymują pełnego testu zużycia”, wyjaśniła.

Wizażystka z Dallas, Victoria Jameson, również wypróbowała owej techniki i przyznała, że działa w mgnieniu oka. Nowojorski wizażysta Kasey Adam Spickard zgadza się, że sięgnięcie po produkt na bazie kremu pomogłoby stworzyć makijaż podobny do makijażu Sabrine Walsh, ale zaleca wypróbowanie „kremowej kredki do oczu o ciepłym odcieniu”. Spickard ostrzegł przed tą metodą, ponieważ „istnieją dość surowe wytyczne dotyczące tego, co jest kosmetycznie bezpieczne dla oczu. Kosmetolożka Ginger King zgadza się z tymi odczuciami i radzi, aby nigdy nie używać produktów do ust wokół oczu.

Netflix z nowym polskim serialem. Pokaże mitologię słowiańską i nasze rodzime legendy

Sonda

Baza pod cienie do powiek

Podczas makijażu korzystasz z bazy pod cienie do powiek?