Mimo że bardzo pragniemy zaprzeczać niezwykłej popularności pełnych nad wyrost ust, prawdę mówiąc były one jednym z największych trendów kosmetycznych ostatniej dekady. Przypisywane celebrytkom wciąż wywołującym światową debatę na temat tego co piękne, a co brzydkie. Niezależnie od wszelkich kanonów więżących nas w kajdanach opinii, faktem wciąż pozostaje pewna technika makijażu, która powiększa usta, ale ich nie przerysowuje.

Trendy związane z makijażem ust w ostatnich miesiącach ewoluowały z matowego wykończenia do hiper błyszczącego efektu. Ogólny kształt pozostał niezmienny. Nadal podkreślamy łuk Kupidyna. Tym razem jednak w kącikach ust malujemy skrzydła, podnoszące wargi w kształt uśmiechu lalki (so creepy).

Najlepszy makijaż na wiosenne dni? Postaw na kolor!

Makijaż uwydatniający usta

Ponieważ na pewno ciężko jest sobie wyobrazić owy makijaż, najlepiej zobrazuje go twórczyni filmów urodowych na TikToku @wahmeko. Używa brązowej konturówki do ust, aby podkreślić łuk Kupidyna. Następnie rysując naturalną linię ust na górnej ich części, zbacza nieco z oczekiwanego kierunku. Makijaż wykańcza nieco jaśniejszym odcieniem. Zresztą same zobaczcie!

@wahmeko

Answer to @swaggyyyshawtayy

♬ original sound – Amanda Lynn✨

Opinie internautów są podzielone. Zwolennicy uważają makijaż za sztukę, przeciwnicy porównują do fikcyjnych postaci z horrorów.

Szukaj z nami więcej inspiracji na makijaż. Klikając w poniższe plansze przejdziesz do następnych czarujących filmów instruktażowych i ciekawych propozycji na makijaż.

Zamień czarny tusz do rzęs na TEN kolor. Efekt będzie niesamowity!

5 genialnych sztuczek, dzięki którym w 5 sekund nie będziesz wyglądała na zmęczoną

Cloud skin. „Zachmurzone” rozświetlenie to najpiękniejszy trend tego sezonu

 

Zdjęcie, które pokazuje jak może zmienić się makijaż dodając jeden kosmetyk

Prosty trik na to, aby podkład wyglądał jak druga skóra i zapewniał maksymalne krycie