Według rankingu magazynu Cosmopolitan, najseksowniejszą częścią ciała kobiety są jej oczy. Nic dziwnego, że ich makijaż jest bardzo ważny – źle wykonany może dodać lat lub sprawić, że będziemy wyglądać na zmęczone i smutne. Oto kilka trików dla piękniejszych oczu:

GDY CHCESZ WYDOBYĆ GŁĘBIĘ SPOJRZENIA

Sięgnij po kolory, które znajdują się po przeciwnej palecie koła barw, niż kolor twojej tęczówki.

Dla ułatwienia koło takie prezentujemy poniżej. Wynika z niego, że zielonookie będą świetnie prezentować się w odcieniu śliwkowym, niebieskookie – w miedziach i brązach, brązowookie – w turkusach, a szarookie w delikatnych różach. Nie musisz od razu wykonywać bardzo intensywnego makijażu – czasem wystarczy cienka kreska eyelinerem.

Czytaj więcej: Jakie cienie dla piwnych oczu?

Piękniejsze oczy w kilka minut

GDY CHCESZ MIEĆ DŁUŻSZE RZĘSY

– Zrób cienką kreskę czarnym eyelinerem jak najbliżej linii rzęs. Patrząc od góry wydadzą się dłuższe.

– Rzęsy maluj zygzakowatym ruchem.

– Użyj zalotki!

– Pokuś się o dwie warstwy, ale wcześniej bardzo dokładnie rozczesz jeszcze mokry tusz.

Piękniejsze oczy w kilka minut GDY CHCESZ UKRYĆ CIENIE POD OCZAMI

Zastosuj korektor o lekko różowawym odcieniu – on najlepiej maskuje zasinienia. Wewnętrzne kąciki oczu muśnij rozświetlaczem. Linię wodną pokryj cielistą kredką. Zrezygnuj z makijażu dolnych rzęs (szczególnie tuszem) – rzuca niepotrzebny cień.

GDY CHCESZ WYGLĄDAĆ NA WYSPANĄ

Użyj korektora w kolorze szampana. Skoncentruj swój makijaż na górnej powiece, by odwrócić uwagę od worków pod oczami. Zatem mocno wytuszuj górne rzęsy, możesz wcześniej poprowadzić kreskę eyelinrem. Dobrze zadziałają też kępki sztucznych rzęs przyklejone do górnej powieki – jeśli masz czas na ich doklejanie. Linię wodną potraktuj jasnoniebieską kredką – ukryje czerwień i sprawi, że oczy będą wyglądały na bielsze. Zadbaj też o brwi – im wyżej odwracasz uwagę od zasinień i worków pod oczami, tym lepiej.