Panująca fala upałów to dobry moment na to, by zrezygnować z makijażu i dać skórze odpocząć. Niestety, wiele kobiet wstydzi się bez niego pokazać…. Jeśli i ty należysz do tego grona, podpowiemy ci, jak to zmienić.

JAK DBAĆ O CERĘ Z PRZEBARWIENIAMI? PODSTAWA TO DOBRA PIELĘGNACJA.

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co takiego daje ci makijaż, że czujesz się w nim dobrze. Chodzi o podkreślone oczy czy ukryte niedoskonałości? A kiedy już to ustalisz, przyjrzyj się sobie w lustrze, kiedy nie masz nałożonego make-up’u. Uwaga! Nie rób tego tuż po jego zmyciu, ani zaraz po przebudzeniu. W tych porach nasza twarz nie prezentuje się dobrze, jest napuchnięta po nocy, czy też lekko zaczerwieniona po demakijażu. Niestety, zazwyczaj tylko w tych sytuacjach oglądamy się w naturalnym wydaniu. Jest to jednak zafałszowany obraz rzeczywistości.

Spójrz na siebie

Po powrocie do domu zmyj makijaż, nałóż krem nawilżający i daj cerze odpocząć. Po kilku godzinach popraw fryzurę, domowe dresy zamień na sukienkę i spójrz w lustro – nadal jest tak źle? Czy wręcz przeciwnie — okazało się, że makijaż wcale nie robi większej różnicy?

4 PRZYCZYNY, PRZEZ KTÓRE TWOJA CERA WYGLĄDA NA ZMĘCZONĄ

Małe kroki

Jeśli jednak rezygnacja z makijażu z dnia na dzień, wydaje ci się zbyt drastyczna, rób to stopniowo, metodą małych kroczków. W ten sposób powoli będziesz przyzwyczajać się do swojej naturalnej wersji.

W rzeczywistości jednak, nie będziesz czuć się dobrze bez makijażu, dopóki nie zaczniesz odpowiednio dbać o cerę. Pielęgnacja to podstawa pięknej skóry, dlatego powinnaś przykładać do niej wiele uwagi. Codziennie rano i wieczorem oczyszczaj twarz i nakładaj na nią kremy nawilżające. Nie zapominaj też o regularnym złuszczaniu i masażu, który pomoże ci z poranną opuchlizną. Zobaczysz, że dzięki temu szybko przestaniesz potrzebować makijażu i będziesz móc cieszyć się zdrową, rozświetloną cerą.

NIGDY NIE ŁAM TYCH 5 ZASAD, JEŚLI CHCESZ MIEĆ PIĘKNĄ SKÓRĘ

Ideały nie istnieją

I pamiętaj – nikt nie jest perfekcyjny, a masę niedoskonałości ma nawet Kim Kardashian. Nad gwiazdami z Instagrama pracuje sztab profesjonalistów, a ich zdjęcia poddawane są obróbkom graficznym. Nie porównuj się wiec do ideałów, które w prawdziwym świecie i tak nie istnieją.