Naturalność nareszcie zaczyna być doceniana. Ruch body positive rozkwitł na dobre, w związku z czym coraz więcej gwiazd udostępnia zdjęcia swoich niedoskonałości, zaczynając od cellulitu, przez fałdki na brzuch, po zdjęcia bez makijażu. Do tego grona należą choćby Halsey czy Hailey Bieber, które pokazały się w mediach społecznościowych bez grama produktów upiększających na twarzy.

Hailey Bieber bez makijażu. Prawdziwa piękność?

Udowodniły tym samym, że są takie jak każda z nas – perfekcyjnie niedoskonałe. Jednak w ich wyglądzie było coś, co przykuwało szczególną uwagę – piegi. Urocze drobne kropeczki, które dodały im wiele dziewczęcego uroku, podbiły serca fanów.

I chociaż nikt się tego nie spodziewał to właśnie one, niegdyś nazywane skazą, zawładnęły światem beauty. Mogliśmy je zobaczyć na pokazach najbardziej prestiżowych marek, a nawet okładce specjalnego numeru Vogue pod kierownictwem Meghan Markle. Jak donosiły media, księżnej, która zresztą sama ma piegi, zależało na promowaniu naturalności.

Ashley Graham pokazuje naturalność. Bez retuszu i Photoshopa

Coś, co kiedyś przykrywaliśmy ciężkim podkładem, uznając za powód do wstydu, wreszcie zostało docenione — a wręcz pożądane. Ich posiadaczki mogą więc prezentować je z dumą, wzbudzając tym samym zazdrość innych dziewczyn.

Wiele kobiet, których natura nie obdarzyła piegami, znalazło jednak sposób na zafałszowanie rzeczywistości. Postanowiły one stworzyć piegi za pomocą makijażu. Jest to naprawdę proste, a doda nam wiele uroku i charakteru. Co prawda, ma niewiele wspólnego z naturalnością, ale sprawi, że tak właśnie będziemy wyglądać – naturalnie i niezwykle uroczo.

Katty Perry w makijażu inspirowanym serialem. „Euphoria” podbiła świat beauty

Jak je wykonać?

Można użyć do tego specjalnych szablonów, które dostępne są obecnie niemal w każdej drogerii lub po prostu namalować kilkanaście małych kropek, używając do tego zwykłej brązowej kredki do brwi. Na koniec koniecznie trzeba wklepać je palcem, by delikatnie się rozmazały, dając zdecydowanie naturalniejszy efekt.