Makijaż permanentny oczu (kreski na powiekach), zaraz obok Microbladingu i przedłużanie rzęs to jedne z najpopularniejszych zabiegów upiększających. To idealna opcja dla kobiet, które uwielbiają podkreślać oczy za pomocą eyelinera. Zobacz jak przygotować się do zabiegu, jak wygląda sam proces tworzenia permanentnego makijażu oczu oraz jakich efektów możesz się spodziewać.

ZOBACZ TEŻ: OBALAMY MITY NA TEMAT MAKIJAŻU PERMANENTNEGO! SPRAWDŹ CO MUSISZ O TYM WIEDZIEĆ

makijaż permanentny oczu

Kreska permanentna to przede wszystkim wygodne rozwiązanie dla miłośniczek kociego oka. Na zabieg często decydują się Panie, które lubią wyrazisty makijaż. Ta opcja sprawdzi się również dla kobiet, które na co dzień noszą okulary i codzienne malowanie powiek jest dosyć uciążliwym zajęciem.

Oprócz zaoszczędzenia czasu jest jeszcze jeden plus takiego rozwiązania. Permanentny makijaż oczu sprawia, że są one zawsze pięknie podkreślone, nawet w sytuacjach, w których normalnie nie nosi się makijażu, np. na basenie, siłowni albo saunie.

Kształt i grubość kresek jest dobierana indywidualnie do upodobań klientki. Przed wykonaniem zabiegu można poprosić o próbę. Linergistka namaluje na powiekach różnej grubości kreski, by ułatwić decyzję. Jeśli chodzi o sam zabieg, to jest on wykonywany w znieczuleniu. W tym celu nakłada się na powiekę specjalną maść.

Permanentna kreska

Makijaż permanentny pomaga zagęścić linię rzęs, szczególnie w przypadku górnej kreski . Pigment jest naniesiony pomiędzy linią rzęs. Kształt jest lekko pociągnięty do góry przy zewnętrznym kąciku oka . Dzięki czemu wygląda to bardzo naturalnie, tak jak podczas malowania powieki eyelinerem. Zyskujemy dzięki temu podkreślenie oka. Makijaż permanentny na górnej powiece sprawdzi się również w przypadku problemu z opadającymi powiekami, ponieważ optycznie uniesie je do góry.

Sprawa ma się nieco inaczej jeśli chcemy zastosować makijaż permanentny na dolnej powiece. Co prawda delikatna kreska może powiększyć oko i lekko je poszerzyć, ale nie każdy będzie potrzebował takiego rozwiązania. Najlepiej ten efekt wygląda u osób, które mają gęste rzęsy, wtedy wystarczy dodać odrobinę ciemnego cienia, a oko stanie się wyraźnie powiększone i pięknie zaznaczone.

ZOBACZ TEŻ: POZNAJ POWODY, PRZEZ KTÓRE ZMARSZCZKI MOGĄ POJAWIAJĄ SIĘ ZBYT WCZEŚNIE!

Kreski na powiekach, jeśli zdecydujemy się na permanentne rozwiązanie na dolnej i górnej powiece nigdy nie powinny się ze sobą łączyć, by nie „zmniejszyć” oka.

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra na powiekach powinna być odpowiednio nawilżona i wygładzona. Na makijaż permanentny oczu powinno się przyjść wypoczętym, dlatego zaleca się również długi, regeneracyjny sen przed wizytą. Ważną sprawą jest również zaprzestanie stosowania odżywek, które stymulują wzrost rzęs, co najmniej na miesiąc przed. Nie można również przyjść na zabieg, jeśli ma się sztuczne rzęsy .

makijaż permanentny oczu gojenie

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu kolor kresek jest dość intensywny, ale tak naprawdę nie trzeba się tym martwić, ponieważ już w przeciągu kilku dni (od 4 do 7) zabarwienie mocno blednie, nawet do 50%. Na zabieg przychodzi się dwa razy. Druga wizyta następuje po około 3 tygodniach. A to dlatego, by wzmocnić efekt, a w razie potrzeby lekko skorygować kształt .

Makijaż permanentny oczu to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zyskać wyraźne zaznaczenie oka, jego optyczne powiększenie i zagęszczenie rzęs, ale aby taki efekt otrzymać ważne jest gojenie i odpowiednia pielęgnacja powieki. Przez około 7 dni od wykonania zabiegu należy traktować oczy ze szczególną ostrożnością. Nie można korzystać z basenu, sauny ani przemywać powiek mydłem. Jedyną substancją, którą można nakładać na oczy jest specjalna maść przepisana przez ligernistkę. Na co najmniej kilka dni trzeba też całkowicie zrezygnować z makijażu.

ZOBACZ TEŻ: PERMANENTNY KREM BB SPEŁNI MARZENIA KOBIET ZE SKÓRĄ NIEDOSKONAŁĄ?

Makijaż permanentny oczu to wydatek w granicach 400-600 złotych, ale nie warto szukać tańszych rozwiązań, ponieważ efekt utrzymuje się przez około 2 lata. Warto jest poszukać zaufanego salonu z profesjonalistami, którzy wykonają zabieg perfekcyjnie. Symetryczne kreski z odpowiednio dobranym odcieniem wyglądają naprawdę naturalnie i są wygodnym rozwiązaniem.

Próbowałyście już makijażu permanentnego oczu? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach.