Pędzel kabuki stał się jednym z najbardziej popularnych narzędzi do makijażu. To sposób na równomierne nałożenie kosmetyków oraz uzyskanie efektu nieskazitenie gładkiej skóry. Puszyste, miękkie i krótkie włosie sprawia, że makijaż wygląda jakby został stworzony przez profesjonalistę.

Uroczy makijaż Hailey Bieber! To banalnie prosty sposób, który odświeży każdy wakacyjny look

Czym jest pędzel kabuki

Pędzel kabuki wyróżnia się od reszty akcesoriów do makijażu specyficznym wyglądem – gęste i puszyste włosie syntetyczne ma lekko zaokrąglony kształt i zazwyczaj krótki trzonek. Wyglądem przypomina nieco męską wersję pędzla do golenia. Samą nazwę zaczerpnięto z japońskiego teatru kabuki. Aktorzy noszą tam mocny, wyrazisty makijaż przypominający maskę. Gruba, biała warstwa pudru stanowi podstwę ich charakterystycznego wyglądu. Puder nakładany był specjalnym pędzlem wykonanym z koziego włosia.

W latach 50. puszysty pędzel zaczął być wykorzystywany również poza sceną. Jego popularność stale rośnie, chociaż rozmiar i kształt pędzla uległy pewnym modyfikacjom. Często funkcjonuje również pod nazwą pędzla bufotowego. Nie jest on już wykonywany z sierści zwierzęcej, ale z włókien syntetcznych.

Jak stosować pędzel kabuki

Inspirowany japońskim stylem pędzel kabuki charakteryzuje się obszerną, puszystą główką i gęsto ułożonym włosiem. Ze względu na specyficzny zaokrąglony i ścięty kształt możemy nakłądac nim większość produktów do makijażu, m.in.: puder, róż i bronzer. Sprawdza się idealnie podczas aplikacji sypkich formuł – pomaga nałożyć równomierną  i cienką warstwę produktu, dzięki czemu efekt jest naturalny, a cera gładka. Pamiętaj także, by podczas nakładania kosmetyku robić to powoli i stosować delikatne okrężne ruchy. W ten sposób zyskasz jednolity efekt, bez smug i plam.

Odżywcza moc olejków: dodaj je do makijażu i codziennej pielęgnacji. To prosty sposób na piękno

Kiedy chcesz zaaplikwoać bronzer lub róż nie zaurzaj całego pędzla, tylko delikatnie muśnij nim po kosmetyku, a następnie przenieś na twarz stosując energiczny ruch. To jeden z najlepszych przyrządów do makijażu, który daje idealne wykończenie i naturalny efekt.