Wraz z nowym rokiem nadeszły też nowe trendy, nie tylko modowe. Wiele zmieni się także w urodzie – matowe, przerysowane usta ustąpią miejsca delikatnym, podkreślonym błyszczykiem, a wyrysowane i idealnie ułożone brwi, tym naturalnie zmierzwionym. Co jeszcze się zmieni?

#1 Błyszczące usta

 

Siostry Kardashian wylansowały nie tylko modę na konturowanie, ale także wielkie przesadnie wyrysowane usta, dokładnie pomalowane matową pomadką. Jak przewidują wizażyści, ten nieco kiczowaty trend nareszcie dobiegnie końca, a my docenimy naturalność, podkreślając usta jedynie błyszczykiem o odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru naszych ust.

2# Podkłady na bazie wody

Podobnie z podkładami – ciężkie, matowe formuły zastąpimy lekkimi na bazie wody, które mają idealnie wtopić się w skórę, nie powodując efektu maski. W 2020 roku stawiamy bowiem na skórę nawilżoną, błyszczącą, niewidocznie muśniętą podkładem.

#3 Brokatowe cienie w delikatnych kolorach

 

Z kolei na powiekach królować będzie dziewczęcy urok – stawiamy na błysk w subtelnych kolorach – delikatnym złocie, różu i lawendzie. Ma być świeżo, romantycznie, ale nie przesadnie.

#4 Zmierzwione brwi

 

W tym roku zapominamy też o idealnie „ulizanych”, wyrysowanych kredką brwiach. Zamiast tego wybieramy roztrzepane, naturalnie zmierzwione włoski, kredką uzupełniając jedynie ich braki.