Błękit, turkus, lazur – kolory wspaniale nadające się do makijażu oka, ponieważ kontrastują z kolorem tęczówki, pięknie podkreślając jej odcień. Odrzućmy w niepamięć stereotyp że błękity na powiece dają zawsze tandetny, „bazarkowy” efekt. Spójrzmy na wybiegi mody: w tym sezonie wiosna – lato królują właśnie odcienie niebieskości. W ostatnim czasie wiele gwiazd chętnie wybiera kreacje i makijaże w odcieniach błękitu, odkrywając na nowo szlachetną stronę tej kolorystyki.

&nbsp
Oko jak laguna

Gama błękitów to świetna alternatywa na wieczorowy makijaż – wyrazisty i intensywny, a zarazem świeży i wiosenny. Inspirując się barwami natury, stwórzmy świetlisty makijaż, mieniący się rozmaitymi odcieniami niebieskości niczym błękitna laguna.

1. Prze rozpoczęciem makijażu oka należy dokładnie zmatowić i rozbieleć jasnym pudrem partie cery wokół oczu.

Oko jak laguna

2. Aby osiągnąć maksymalną intensywność i głębię koloru na powiece, najpierw pokryj górną powiekę (do załamania oczodołu) i dolną (wzdłuż linii rzęs) farbką do ciała bądź cieniem w kremie o soczystym odcieniu błękitu z domieszką zieleni – odcieniu mocnego turkusu lub morskim. Kolorem tym obwiedź też wyraziście wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka i wyciągnij go nieco na zewnątrz ku górze, nadając oku „koci” kształt.

Oko jak laguna

3. Partie wypełnione farbką pokryj cieniem w kolorze intensywnego błękitu i starannie rozmyj zewnętrzne granice cienia wokół oka, uzyskując efekt niebieskiego „smokey eye”.

Oko jak laguna

4. Środkową część powieki górnej rozświetl perłowym cieniem w kolorze jasnego złota. Dzięki temu oko się powiększy, uwypukli.

Oko jak laguna

5. Wyrazistości makijażowi nada ciemniejsza kreska. Wykonaj ją granatowym cieniem – wzdłuż górnej linii rzęs oraz wzdłuż zewnętrznej połowy powieki dolnej. Najmocniej przyciemnij zewnętrzny kącik i podkreśl wyciągniecie cienia na zewnątrz. Nie dociągaj cienia do wewnętrznego kącika , by zbyt „nie domknąć” oka.

Oko jak laguna

6. Błękitną obwódkę wewnętrznego kącika nieco rozmyj i rozświetl perłowym, jasnoniebieskim cieniem.

Oko jak laguna

7. Aby makijaż mienił się trójwymiarowo i fantazyjnie błyszczał, całą powiekę górną i dolną oprósz sypkim złocistym pigmentem, opalizującym na zielono.

Oko jak laguna

8. Wytuszuj rzęsy czarną maskarą i podkreśl rysunek brwi. Do makijażu oka w takiej morskiej kolorystyce najlepiej będzie pasował róż oraz błyszczyk w kolorze subtelnej brzoskwini.

Oko jak laguna

Polecane kosmetyki do wykonania tego makijażu:

Żelowa farbka w kolorze morskim INGLOT, nr 87 – 30,00 zł
Błękitny cień z czwórki Colorful Eye Shadow Palette, SEPHORA, nr 02 – 36,00
Jasno-złocisty cień z czwórki GOSH, nr 23 (goldfinger) – 40,00 zł
Granatowy cień INGLOT, nr 649 –20,00 zł
Perłowy, jasnoniebieski cień BOURJOIS, nr 55 (bleu myosotis) – 35,00 zł
Sypki cień złoty, opalizujący na zielono, INGLOT, nr 85 – 30,00 zł
Czarna maskara Volume Shocking, L’OREAL – 60,00 zł