Niebieski kolor oczu wydaje się być najtrudniejszym do wykonania mocnego, kolorowego makijażu. Utarło się, że mocno napigmentowane i odważne cienie do powiek, takie jak czerwony, koralowy, neonowy czy butelkowa zieleń jest w stanie sprawdzić się jedynie u kobiety z ciemną karnacją i najlepiej brązowymi oczami. Biorąc pod uwagę fakt, że aż 90% osób na świecie ma brązową tęczówkę, nie powinno być problemu. A co z niebieskookimi? Na szczęście mamy swojego sprzymierzeńca, jakim jest kolor pomarańczowy!

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻ DLA BLONDYNEK Z NIEBIESKIMI OCZAMI – JAKI WYBRAĆ I JAK GO WYKONAĆ

Makijaż niebieskookich jest wymagający. Trzeba nieco więcej techniki i wprawy by wyróżnić się na tle jasnych i uważnych oczu. Idealnym sprzymierzeńcem jest wyrazisty kolor, w tym przede wszystkim pomarańczowy.

Dla wszystkich kobiet, mających niebieskie oczy i które są już znudzone przewijaną od lat paletą brązów, ten kolor będzie idealny na oczach. Szczególnie z okazji nadchodzącej wiosny! Butelkowa zieleń i neonowy róż może wyglądać nieco komicznie, warto też natomiast wypróbować fiolet oraz koralowy.

Jest tylko jeden problem: idealna pomarańcz nie istnieje – musisz sprawdzić kolory od mandarynki po odcień miedzi, aby znaleźć ten specjalnie stworzony dla Twoich oczu. Nie wahaj się też foliowych i błyszczących odcieni pomarańczowego.

ZOBACZ TEŻ: 5 zasad makijażu dla OKULARNICY

Zobacz, jak świetnie radzą sobie z tym inni. Zainspirowana? Pędzle w dłoń!