Czerwona szminka to kosmetyk, z którym nigdy się nie rozstawała. Krótkie blond włosy i soczyste, pełne usta w intensywnym odcieniu i ultra kobiecy urok – to cechy, które nierozerwalnie łączą się z ikona stylu – Marilyn Monroe.

ZOBACZ TEŻ: TA WIZAŻYSTKA MA SPORĄ KOLEKCJĘ SZMINEK. TO, CO Z NIMI ROBI JEST SZOKUJĄCE!

Czerwona szminka była stałym elementem jej wizerunku, ale nie tylko. Marylin często sięgała po nią, by wzmocnić osobowość postaci, które grała. W filmie Mężczyźni wolą blondynki czerwień na ustach idealnie podkreślała uwodzicielski charakter bohaterki.

Wizażysta gwiazdy Allan „Whitey” Snyder stworzyła dla Marilyn specjalny odcień, dzięki połączeniu kilku szminek. Ciemniejsze kolory stosował zawsze na krawędzi ust, a na środku pokrywał usta nieco jaśniejszym odcieniem.

Poza planem aktorka również miała swój ulubiony kolor. Intensywna, wyrazista rubinowa czerwień była jej ulubionym odcieniem.

Odtworzenie wygląd Marilyn jest w zasięgu ręki. Możesz zrobić to za pomocą odcienia Ruby Red Max Factor, który jest inspirowany ulubionym odcieniem aktorki. Szminki są dostępne w internetowych drogeriach. To mały krok, który może sprawić, że poczujesz się jak super gwiazda.

ZOBACZ TEŻ: ADA FIJAŁ SZCZERZE O SWOICH KOMPLEKSACH. ZDRADZA JAK SOBIE Z NIMI RADZI

Co Wy na to?