Taki kosmetyk powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce – NUXE wprowadziło właśnie chroniący przed efektami promieniowania słonecznego kosmetyk, który, jak nazwa wskazuje, pełni rolę „ekranu”.

Stanowi barierę nie tylko dla słońca, ale i szkodliwych substancji, które znajdują się w powietrzu. Warto zatem stosować go i na plaży, i w mieście.

Bogaty w filtry UVA, UVB i antyutleniacze, stanowi efekt 10-letnich badań laboratoryjnych.

Kosmetyk w przeciwieństwie do wielu innych filtrów można stosować w niewielkiej ilości (zapominając o zasadzie „łyżeczka na twarz”). Ma kompaktowy rozmiar (30 ml) i ładne, brązowo-złote opakowanie.

Kosmetyk zawiera trzy intensywnie działające składniki: ekstrakt z kakao, jaśminu i witaminę E.

Ekstrakt z kakao:

• opóźnia proces starzenia się komórek naskórka, zmniejszając liczbę starzejących się komórek o 50%,
• pomaga chronić skórę przed uszkodzeniem komórek DNA (ekstrakt bogaty jest w polifenole – silne przeciwutleniacze).

Ekstrakt z jaśminu bogaty jest w flawonole (kwas galusowy), dzięki czemu pomaga stymulować naturalne mechanizmy obronne skóry, chroni przed uszkodzeniami komórek skóry (powstałymi w skutek promieniowania UV) oraz blokuje i neutralizuje wolne rodniki.

Witamina E stymuluje ochronę integralności komórkowej skóry.

Konsystencja kosmetyku jest niezwykle lekka i niewyczuwalna. To sprawia, że emulsję tę można stosować w połączeniu z innymi naszymi codziennymi kosmetykami. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, nawet tłustej.

Można używać go zamiast kremu na dzień lub jako jego uzupełnienie.

Precyzyjna końcówka aplikująca pozwala wydobyć dokładnie tyle kosmetyku, ile potrzeba.

Zapach jest intensywny i to właściwie jedyna rzecz, która może nie przypaść niektórym do gustu – w końcu olfaktyczne preferencje są różne.

To mieszanka cytryny, soku z aloesu, pomarańczy, świeżej róży, konwalii, wody morskiej, bursztynu, białego piżma. Naszym zdaniem jest mocna i bardzo charakterystyczna.

CENA: 70 zł/30ml
Do kupienia w aptekach.