Było już wiele trików, które miały nam ułatwić konturowanie twarzy. Ostatnio w sieci pojawił się nowy trend, który testuje coraz więcej internautek. Efekty bywają różne. Jedne zachwycają, inne okazują się porażkami.

Jak dbają o skórę Skandynawki? Modelki zdradzają swoje sekretne triki

Klasyczne konturowanie

Klasycznie kontur wykonujemy przy pomocy produktów pudrowych lub kremowych. Jest to nietrwały efekt, który łatwo usunąć przy pomocy produktów oczyszczających. Jednak pomysłowe internautki wymyśliły sposób, dzięki któremu konturowanie będzie o wiele trwalsze i nie będziesz musiała wykonywać go codziennie.

Konturowanie za pomocą samoopalacza

Według najnowszego trendu konturowanie miałybyśmy wykonywać samoopalaczem. Metoda ta polega na nakładaniu na miejsca, na które normalnie aplikujemy bronzer, samoopalacza. Efekt ma utrzymywać się kilka dni. Dla wzmocnienia efektu po nałożeniu podkładu możemy musnąć skórę odrobiną pudrowego bronzera.

Wykonturowanie twarzy samoopalaczem krok po kroku

Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie tej metody, nie zapomnij o odpowiednim przygotowaniu twarzy. Dokładnie ją oczyść i nawilż produktem o lekkiej, żelowej konsystencji. Nie używaj bogatych, tłustawych formuł, które pozostawiają film – mogą one sprawić, że samoopalacz pozostawi na Twojej skórze ciemne plamy. Samoopalacz zaaplikuj przy pomocy dość precyzyjnego, zbitego pędzelka lub małej gąbeczki do makijażu (użyj suchej lub bardzo mocno odciśniętej gąbeczki). Produkt rozprowadzasz dokładnie tak, jak robiłabyś to klasycznym bronzerem. Nie zapomnij delikatnie rozetrzeć granic między produktem a skórą – pozwoli to uzyskać efekt blendowania. Nie mogą być to ostre linie. Następnie samoopalacz zostaw zgodnie z zaleceniami producenta i spłucz go po określonym czasie. Gotowe!

4 urodowe triki, które powinna znać każda dziewczyna

Jaki samoopalacz wybrać?

Przede wszystkim wybierz produkt przeznaczony do twarzy. Samoopalacze w piance mogą być nieco trudne w precyzyjnej aplikacji. Najważniejsze, aby wybrany produkt dawał efekt praktycznie od razu po nałożeniu – wtedy będziesz mieć większą kontrolę nad tym, co robisz.

@annalysecordonactually

Have you ever done this? ##contourchallenge ##killyourvibe ##WerkItFromHome ##tanlife ##contouring101 ##faketancontour ##faketan ##makeuphacks

♬ Roses - Imanbek Remix - SAINt JHN
@bethgreen_x

Contouring with tan ##foryou ##fyp ##faketancontour

♬ original sound - lilchawley