Nie dalej jak w sobotę marka Fenty Beauty ogłosiła wszem i wobec, że wprowadza na rynek 3 nowe odsłony rozświetlacza Killawatt. I chociaż ich blask może oślepić, to internauci skupili się na zupełnie innym aspekcie jakim jest… nietrafiona nazwa. W ten sposób wielka promocja zmieniła się w sporą wpadkę.

Fenty Beauty ma zdecydowanie bardzo oddanych fanów. Klienci szanują markę za indywidualizm, podejście prokonsumenckie i doskonałe produkty. Jak do tej pory sprawdzały się też częste premiery odcieni rozświetlaczy, brązerów i szminek. Tym razem z krytyką spotkał się nowy kolor rozświetlacza o nazwie Geisha Chic.

ZOBACZ TEŻ: RIHANNA POKAZAŁA NA INSTAGRAMIE, CZYM MASKUJE CIENIE POD OCZAMI ORAZ WYPRYSKI

Wszystko zaczęło się od kilku komentarzy na instagramie, gdzie użytkowniczka napisała:

Bardzo mnie cieszy premiera nowych odcieni Killawatt, ale ta nazwa Geisha Chic bardzo mocno uderza w historię i doświadczenia Gejsz. Czekałam na ten kolor, ale nie będę czuła się dobrze ze sobą jeśli kupię go pod taką nazwą. To naprawdę wymaga zmiany.

Fani krytykują markę mówiąc, że ta nazwa nie jest ani elegancka, ani przyjemna, a wręcz obraźliwa, szczególnie dla osób pochodzenia azjatyckiego. Na twitterze również zawrzało, można spotkać takie wpisy jak poniżej:

ZOBACZ TEŻ: Rihanna w najpaskudniejszych spodniach świata. Czegoś takiego jeszcze nie widziałaś

Warto tutaj zaznaczyć, że kobiety związane ze starożytną japońską tradycją szkoliły się na Gejsze przez 6 lat, często od wieku wczesno nastoletniego. Już małe dziewczynki nosiły tradycyjne stroje i makijaż, który nadawał im charakterystyczny wygląd. Ich głównym zadaniem było zabawianie gości za pomocą tradycyjnej sztuki, tańca i śpiewu.

Fenty Beauty narazie nie skomentowało tej sprawy, jedynie usunięto z instagrama marki zdjęcia nowego rozświetlacza.

Co Wy na to?