Wszyscy wiemy, że sprawne operowanie eyelinerem wymaga nabycia pewnych umiejętności, które bardzo często przychodzą do nas z czasem. Jeśli Twój staż w świecie makijażu nie jest jeszcze tak długi, by przy użyciu cieni i płynnej kredki wyostrzyć spojrzenie i optycznie zagęścić rzęsy, istnieje na to łatwiejszy sposób. I wcale nie mamy na myśli długich godzin przed lustrem podczas naklejania sztucznych rzęs. Prostszą drogę oferuje trend o nazwie no-make up eyeliner. Prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu ucieszysz się z niedbale przeprowadzonego demakijażu.

„Zaczesywanie rzęs”. Hit z TikToka, dzięki któremu rzęsy zwiększają swoją objętość

Jak zagęścić rzęsy makijażem? Postaw na no-make up eyeliner

Optycznie gęstsze i bardziej wyraziste rzęsy to zasługa niedokładnego demakijażu oczu. Całość brzmi dosyć przewrotnie, a jednak filmik autorstwa @stxph.h, który dokładnie wyjaśnia o co dokładnie chodzi w trendzie no-make up eyeliner ma już prawie 3 mln wyświetleń, a liczba ta nadal rośnie.

Na krótkim tutorialu widzimy jak dziewczyna nakłada dosyć obfitą warstwę eyelinera na górną i dolną powiekę – zupełnie nie przejmując się kształtem linii i jej grubością. Następnie myje twarz i okolice oczu, aby zmyć ciemny pigment. Kolejnym krokiem jest wykonanie jeszcze kilku drobnych poprawek. Kontrolowany demakijaż pozostawia cienką warstwę eyelinera i to właśnie dzięki tej, prawie niewidocznej, kresce dalszy makijaż oczu nabiera bardziej wyrazistego charakteru. Ciemne linie sprawiają, że rzęsy wyglądają na grubsze i pełniejsze. Z drugiej strony całość wygląda bardzo naturalnie, a kontur oczu nie jest obrysowany zbyt mocno, co sprawia, że patent ten świetnie sprawdzi się na co dzień.

@stxph.h it’s that “I didn’t remove my eyeliner properly” look that we’re going for and honestly I loveee (ib: @Nykita J🧿y @aoife ) #eyelinerhack #makeuphacks ♬ original sound - stephhui