O konieczności regularnego czyszczenia pędzli pisałyśmy już wiele razy, ale teraz mamy dla was sposób, który zagwarantuje wam nie tylko zmycie zalegających resztek produktu, lecz również usunie wszystkie bakterie!

Używanie brudnych pędzli diametralnie zwiększa ryzyko pojawienia się wyprysków na twarzy lub reakcji alergicznych. Zakładamy, że większość z was (i nas) wciąż ma problem z pamiętaniem o czyszczeniu. W końcu na pierwszy rzut oka nie widać, że są brudne. Niestety trzeba wyrobić w sobie nawyk regularnego mycia pędzli do makijażu i robić to najlepiej co tydzień!

ZOBACZ TEŻ: WIEMY JAK KIM KARDASHIAN CZYŚCI SWOJE PĘDZLE DO MAKIJAŻU. ROBI TO ZUPEŁNIE SAMA?

Do tej pory myłyśmy pędzle pod bieżącą wodą z użyciem szamponu lub żelu pod prysznic, bo wydawało nam się, że to wystarczy, aby je doczyścić. Jednak rozprawienie się z bakteriami wymaga czegoś więcej.

Przed czyszczeniem włóż brudne pędzle na kilka minut do zamrażalnika. Niska temperatura pomoże zniszczyć bakterie. Później wymieszaj w misce pół szklanki płynu antybakteryjnego do mycia naczyń z ¼ szklanki oliwy z oliwek. Pamiętaj, aby zachować proporcje 2:1. Włóż pędzel do miski i mieszaj nim, aż rozpłyną się resztki kosmetyków. Następnie opłucz go w letniej wodzie i pozostaw do wyschnięcia.

ZOBACZ TEŻ: SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK PO PĘDZLACH DO MAKE-UPU! NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH!

Jakie są Wasze metody?