Najlepszym czasem na zmiany w rutynie makijażu są letnie miesiące. To najlepsza okazja na zabawę się kolorem i wprowadzenie wakacyjnego powiewu świeżości. Zamiast stawiać na matowe formuły w bezpiecznych odcieniach beżu, brązu i czerwieni, wizażyści proponują nam coś zupełnie odwrotnego. W tym sezonie na ustach rządzą korale, fuksje i pomarańcze, ale największym hitem są cienie do powiek w odcieniu lemoniady.

To kolor, który bardzo często jest pomijany podczas wykonywania makijażu, ale wbrew pozorom to duży błąd. Żółty może wyglądać naprawdę rewelacyjnie, a to za sprawą jego różnorodnych odcieni, które bez trudu można dopasować do każdego typu urody.

W dodatku żółty, jak żaden inny kolor, kojarzy się z wakacjami. Właśnie dlatego stał się jednym z największych hitów tego lata. Pięknie kontrastuje z czarnym tuszem do rzęs, dodając świeżego, promiennego wyglądu. Ciepłe odcienie idealnie komponują się z delikatną opalenizną i dziewczęcymi piegami, a pastelowe kolory w odcieniu lemoniady sprawdzą się w przypadku jasnej, porcelanowej cery.

Warto więc przełamać opory i wypróbować go podczas tworzenia kolorowych, wakacyjnych makijaży.