Przyciemnianie brwi henną z pewnością nie jest obce większości kobiet, które naturalnie mają jasne włosy. To świetne rozwiązanie, które pozwala nam przyciemnić oprawę oczu, aby nasze spojrzenie nabrało wyrazistości. Do tej pory mogłaś bać się ją wykonać w domu, lecz może teraz jest najlepszy czas na to, aby się odważyć?

Deynn pokazała się bez brwi. Ten makijaż jest PRZERAŻAJĄCY

Krok po kroku

Przede wszystkim wybierz rodzaj henny, którego chcesz użyć. W opcjach jest henna żelowa i w proszku. Ta pierwsza da delikatniejszy efekt, a druga – silnie barwi brwi. Jeśli masz już gotowy, rozrobiony produkt, posmaruj dokładnie skórę wokół brwi wazeliną lub innym tłustym kremem. Dzięki temu nie zabarwisz jej henną. Pastę nakładaj od wewnętrznej strony, kierując się ku zewnętrznej stronie. Hennę trzymamy od 2 do 10 minut – im dłużej, tym mocniejszy efekt osiągniesz. Pamiętaj jednak, że warto przeczytać zalecenia producenta na opakowaniu. Produkt zmywamy ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Jeśli wydaje Ci się, że kolor wyszedł zbyt ciemny, pamiętaj, że faktyczny odcień uzyskasz dopiero po upływie jednego dnia! Jest on jaśniejszy niż tuż po farbowaniu.

Jest prosty sposób na zbyt wyskubane brwi. Pomoże najzwyklejsze… mydło!

Efekt

To, ile henna się utrzyma, zależy również od Ciebie. W ciągu doby od farbowania nie powinnaś stosować na brwi żadnych kosmetyków. Unikaj nawet kontaktu z szamponem czy odżywką. Efekt może przedłużyć używanie olejku rycynowego.

Uwaga

Jeśli chcesz użyć henny po raz pierwszy, nie zapomnij o wykonaniu próby uczuleniowej! W najgorszych przypadkach na Twojej skórze mogą pojawić się bolesne, sączące się pęcherze. Jeśli wykonujesz hennę rzęs w przypadku reakcji alergicznej możesz utracić wzrok. Co ważniejsze, reakcja uczuleniowa nie musi pojawić się od razu. Może się pojawić po 24 godzinach od położenia pasty, dlatego test powinnaś wykonać minimum dzień przed wykonaniem zabiegu.