Na lato 2019 zapowiadały się 3 trendy makijażowe, które obecnie są widoczne wszędzie w Europie. Są to krwistoczerwone, trwałe usta, błyszczyk oraz smokey w różnym wydaniu. Można by jeszcze do tego dodać rozświetloną cerę czy makijaż w stylu glow. Tymczasem nasze koreańskie koleżanki mają zupełnie odmienne trendy makijażowe. Nie wiemy, co dokładnie miało na to wpływ, ale jesteśmy zafascynowane tymi 3 trendami, które w Korei są teraz bardzo na topie.

ZOBACZ TEŻ: NIE TYLKO KOREAŃSKA PIELĘGNACJA. PRZYSZEDŁ CZAS NA MAKIJAŻ BABY FACE

Cienkie rzęsy

Kiedy u nas nadal jest spory hype na przedłużane i grube rzęsy, które powodują wypadanie tych naturalnych, w Korei kobiety coraz częściej decydują się na smukłe i cienkie rzęsy, które nie wyglądają sztucznie. Panuje zasada – im cieńsze, tym lepsze. Zanim powiesz, że to bez sensu, spójrz na to zdjęcie. Oczy wydają się być powiększone z efektem poszerzenia.

Wiele Koreanek nie robi tego za pomocą doklejanych rzęs, a za pomocą drewnianych patyczków (na co dzień używanych do tteokbokki, czyli koreańskich ciastek ryżowych). Kobiety podpalają patyczek, szybko zdmuchują ogień i przyciskają do rzęs, by się podwinęły. Podobno to bardzo popularna technika podkręcania rzęs. Jak twierdzą eksperci, odpowiednio wykonywana nie niszczy naturalnego włókna.

Gorące, różowe usta

Kiedy w Europie ponownie odkrywa się zalety błyszczyka rodem z 2000 lat oraz mocnej, czerwonej szminki, Koreanki stawiają na piękny, matowy róż. Bardzo popularne są tam też obecnie wypełniacze, które jeszcze potęgują pożądany efekt. Fuksja ostatni raz była u nas popularna jakieś 3 lata temu. Czyżby miała wrócić na jesieni? Czas pokaże.

ZOBACZ TEŻ: Szalone fryzury na Korea Hair Collection: Misterne upięcia, kolorowe dodatki (FOTO)

Koralowe odcienie

Okazuje się, że najmodniejszy kolor według Panteone jest bardzo widoczny w makijażu Koreanek. Living Coral jest obecny szczególnie w najnowszych paletkach cieni, które sprzedają się w Korei jak świeże bułeczki. W związku z tym, że cera kobiet w Azji jest bardzo jasna, te odcienie wręcz doskonale wyglądają na ich cerach. Nie spodziewamy się jednak, że staną się hitem w Europie. W końcu, czy znasz kogoś, kto dobrze wygląda z brzoskwiniowym cieniem na powiekach? Ja też nie.