O koreańskich metodach pielęgnacji jest w Europie coraz głośniej. Próbujemy dociec co takiego sprawia, że Azjatki nigdy nie mają pryszczy, a ich cera zawsze jest niezwykle jasna i promienna. Boom na koreańską pielęgnację dotarł także do Polski. W sklepach pojawia się coraz więcej kosmetyków sprowadzanych z dalekiej Korei. Ale czy to tylko o konkretne kosmetyki chodzi? Okazuje się, że nie. Poznajcie pięć najsławniejszych modelek z tamtej części świata. Każda z nich zdradza co takiego robi ze swoją cerą, że wygląda ona jak skóra niemowlaka.

ZOBACZ TEŻ: O ESENCJACH W PIGUŁCE, CZYLI WSZYSTKO O SERCU KOREAŃSKIEJ PIELĘGNACJI SKÓRY

1. Jung Sun Jin

Ja stosuję nowatorską metodę. Polega na zmieszaniu myjącego balsamu z kremem nawilżającym. Takie combo jest supernawilżające i oczyszcza pory. Inne środki czyszczące – zawierające olejki – mogą u niektórych powodować jakieśproblemy, więc jest to bardzo dobra alternatywa. Polecam!

2. Hoyeon Jung

W dni, w których nie nakładam makijażu, twarz myję wyłącznie wodą. Potem smaruję opuszki palców kremem nawilżającym i wykonuję staranny masaż twarzy. Dzięki niemu kosmetyk fantastycznie się wchłania, a ja pobudzam krążenie!

3. Gui Eh Park

Ja stawiam na maseczki. Zawsze, gdy mam przed sobą pokaz lub ważną sesję, nakładam maseczkę w płachcie. Robię to poprzedniego dnia wieczorem, i idę spać. Rano moja buzia wygląda naprawdę bardzo dobrze! Maseczki w płachcie to jest to!

4. Pong Lee

Bardzo dokładnie myję twarz, a makijaż robię tylko na ustach.

5. Jinkyung Kim

Niestety mam z natury suchą cerę. Mój sposób na nią to olej kokosowy. Nakładam go zaraz po oczyszczaniu twarzy i robię nim masaż. Potem już tylko jakiś krem nawilżający i jestem gotowa do wyjścia!

ZOBACZ TEŻ: SKŁADNIK, ZA KTÓRYM SZALEJĄ KOREANKI! NA PEWNO O NIM SŁYSZAŁAŚ!