To zadziwiające, że błyszczyk kojarzy się z podlotkami, a szminka przywołuje na myśl seksowne, pewne swojej kobiecości panie. Wizażyści stawiają na dużo bardziej dojrzały look. W tym sezonie kalifornijska piękność ustępuje miejsca europejskiej damie. A ta maluje się szminką.

Skupmy się zatem na tym, JAK wykonać makijaż ust szminką.

1. Zacznij od pielęgnacji. Szminka to kosmetyk wymagający. O ile błyszczyk może zakamuflować suche usta czy wszelkie ich nierówności, pomadka potrzebuje doskonale przygotowanej powierzchni. Dlatego zaopatrz się w dobry balsam do ust i co noc nakładaj jego grubą warstwę na usta.

Zafunduj wargom peeling. Odrobinę zwykłego kremu Nivea nałóż na nieużywaną, czystą szczoteczkę do zębów i wykonuj nią okrężne ruchy. Nie polecamy mieszania kremu z cukrem, bo wyciąga on wodę z naskórka. A że usta pozbawione są naturalnej warstwy ochronnej, lepiej nie ryzykować.

Polecamy: Carmex (dostępny na Allegro – 6 zł, Tisane – 6 zł)

2. Unikaj opryszki Na imprezach nie pij z jednej szklanki, pilnuj swoich drinków i napojów, a w kosmetyczce miej tubkę kremu na opryszczkę. Nie dziel się z nikim butelkami.

Polecamy: ARGOL®Virin – jest tańsza, niż inne, popularne preparaty na opryszczkę, a tak samo skuteczna. Cena: ok. 9 zł

Makijaż – do dzieła!

1. Jeżeli używasz klasycznej pomadki, pokryj je wcześniej cieniutką warstwą podkładu lub sypkiego pudru. Nie używaj obu tych kosmetyków jednocześnie, po prostu nie ma potrzeby robić na wargach sztywnej skorupki.

Jeśli natomiast używasz pomadki trwałej, usta powinny być czyste i suche.

2. Konturówka w tym sezonie jest w kolorze szminki, nigdy ciemniejsza. Obrysuj nią delikatnie kontur ust, a następnie lekko rozetrzyj do środka. Nie zaciskaj warg i nie trzyj nimi. Nie martw się, jeśli coś wyszło nierówno – przykryjesz to szminką,

3. Modelujemy usta szminką.

Uwaga! Przedstawiamy wariant oparty na dwóch kolorach, ale oczywiście można ograniczyć się do jednego.

Najpierw pędzelkiem nakładamy ciemniejszą szminkę, posługując się nią jak konturówką. Rozcieramy do środka, ale nie pokrywamy całych ust. Powinna być bardzo trwała, bo poprawki w ciągu dnia czy wieczoru będziemy robić tylko jednym kolorem. Następnie odciskamy jej nadmiar na chusteczce i malujemy usta ponownie.

Jaśniejszą pomadkę (możesz zastąpić ją kropelką podkładu) nakładamy na środek ust. Dzięki temu wydają się pełniejsze, a makijaż nie jest „płaski”.

Jeśli zależy nam na dodatkowym optycznym powiększeniu warg, na najbardziej wypukłą ich część nakładamy błyszczyk. Gotowe!

Coś jeszcze?

– Pamiętaj, że im trwalsza pomadka, tym bardziej wysusza usta. Czasami warto wybierać nawilżające pomadki i poprawiać makijaż kilka razy w ciągu dnia.

– Szminka (zwłaszcza w ciemnym kolorze) to obowiązek. Przytknięcie jej do warg i malowanie ust jednym pociągnięciem nigdy nie wyjdzie dokładnie. Decydując się na elegancki makijaż powinnaś być przygotowana na jego regularne poprawki.

– Zrezygnuj z mocnego makijażu oczu, jeśli chcesz podkreślić usta. Wtedy idealnie sprawdzają się jasno beżowe lub jasnoszare cienie.