W makijażu, podobnie jak w modzie, co sezon pojawiają się nowe trendy. Także w tym przypadku warto wybrać to, co najlepiej podkreśla urodę kobiety, a jednocześnie będzie się wpisywać w najnowsze trendy, jakie z myślą o modnych kobietach tworzą makijażyści pracujący dla uznanych marek kosmetycznych.

Modny letni makijaż

Trendy w makijażu, stworzone z myślą o wiośnie i lecie 2016, są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony pojawiają się w nich makijaże lekkie i dziewczęce, pełne słodkich, pastelowych odcieni, które pojawiają się zarówno jako błyszczyk na ustach, ale są także widoczne jako kolorowe cienie na powiekach czy podkreślające dziewczęcość delikatne róże. W wielu trendach przewijają się mocno podkreślone oczy, przy czym są one podkreślone na dwa sposoby. Na powiekach goszczą bardzo wyraziste perłowe cienie, najczęściej w zimnych odcieniach błękitu i zieleni lub też makijaż podkreślony jest cieniem jasnym, perłowo białym, który dodatkowo rozświetla oko. Równie intrygujące może być wykończenie makijażu oka. Perfekcyjny makijaż w tym przypadku opiera się również na wykorzystaniu błyszczących elementów, np. brokatu, oraz dodatkowo wytuszowanych rzęsach, do których mogą być doklejone rzęsy sztuczne. W takim makijażu najważniejsze stają się perfekcyjnie wytuszowane rzęsy, zwłaszcza w zewnętrznych kącikach oczu, które bardzo często są podkreślane przez wychodzące poza obrys oka i powieki kreski wykonane eyelinerem. Taki makijaż to propozycja dla kobiet odważnych, które lubią łamać konwenanse sięgając po najnowsze propozycje makijażowe.

Najważniejszy tusz do rzęs

Przy makijażu oka, w którym szczególnie dużą uwagę poświęca się wydłużeniu i podkreśleniu rzęs, ważny staje się wybór odpowiedniej maskary. Jeśli przy malowaniu oka pojawią się dodatkowe elementy, np. sztuczne rzęsy, które zagęszczą rzęsy naturalne, wówczas rzęsy mogą być podkreślone dowolną maskarą. Natomiast jeśli decydujemy się na makijaż, którego efekt można porównać do efektu rozpostartych skrzydeł motyla, wówczas najlepsza maskara, która pomoże uzyskać taki efekt, powinna perfekcyjnie się nakładać, zapewniając jednocześnie odpowiednie podkręcenie rzęs oraz ich rozdzielenie. Taki efekt pozwala uzyskać maskara Falshe Lash Wings od L’Oreal Paris, która rozdziela rzęsy i podkręca je zwłaszcza w zewnętrznym kąciku oka dzięki specjalnie skonstruowanej szczoteczce, ułatwiającej nakładanie maskary. Budowa szczoteczki zapewnia jednocześnie wydłużenie rzęs w kącikach oka, przez co spojrzenie staje się bardziej uwodzicielskie i tajemnicze jednocześnie.

Modny makijaż krok po kroku

Choć podstawą modnego makijażu oka staje się L’Oreal Paris tusz do rzęs, to przy jego wykonywaniu warto również pamiętać o wykorzystaniu eyelinera czy rozjaśniających spojrzenie perłowych cieniach położonych tuż powyżej linii rzęs. Samo podkreślenie rzęs tuszem, który rozdziela rzęsy i efektownie je wydłuża w okolicy zewnętrznego kącika oka, wystarczy, aby spojrzenie zyskało modną zwiewność. Podstawą takiego makijażu są bowiem perfekcyjnie wytuszowane rzęsy. Efekt końcowy będzie bardziej spektakularny jeśli w podobny sposób podkreślone będą rzęsy dolne. Lekkość takiego makijażu nie musi być podkreślona dodatkowo cieniem do powiek. Jeśli efekt, jaki chcemy osiągnąć, ma być bardziej zalotny i uwodzicielski, wówczas oprócz tuszu niezbędny będzie również eyeliner. Na górnej powiece eyeliner powinien posłużyć do narysowania dwóch kresek – wzdłuż linii rzęs oraz wzdłuż naturalnego załamania powieki, przy czym obie kreski powinny wychodzić poza kącik zewnętrzny oka. Pojedyncza kreska, namalowana eyelinerem, powinna się pojawić także na dolnej powiece. Dopełnieniem makijażu będzie wytuszowanie rzęs, przy czym rzęsy dolne należy podkreślić jedynie w kąciku oka, aby spojrzenie zachowało lekkość.