Mocny makijaż u małych dziewczynek nadal wzbudza wielkie kontrowersje. Wszyscy przymykają oko na pomalowane paznokcie czy koloryzującą pomadkę, ale zrobione rzęsy, cienie do powiek czy bronzer na policzkach w wieku 5 lat? Czy jest jakaś granica wieku w której można zacząć się malować… będąc jeszcze dzieckiem? I dlaczego gwiazdy tak często pozwalają na takie wybryki swoim dzieciom?

ZOBACZ TEŻ: POWSTAŁA MARKA, KTÓRA TWORZY KOSMETYKI DO MAKIJAŻU DLA… DZIECI

Osobiście zawsze uważałam, że naturalna, niczym nieskalana, delikatna buzia dziecka to najpiękniejsza odmiana urody, jaka istnieje. Jakby tak się zastanowić i podsumować wszystkie trendy makijażowe… to większość z nas dąży do tego, co utraciliśmy w dzieciństwie, w tym właśnie tę piękną, delikatną urodę. Ale czy faktycznie powinniśmy się dziwić, że nasze dzieci sięgają po mocne kosmetyki w wieku kilku lat? Przecież same na co dzień ich używamy, a nasze potomstwo tylko próbuje nas naśladować.

Przygotowałyśmy dla Ciebie listę małoletnich dzieci znanych rodziców, które już od najmłodszych lat eksperymentowały z makijażem. W galerii poniżej znajdziesz ich zdjęcia, które są dowodem na to, że niektórzy próbują dorosnąć zbyt szybko.