Pinterest to wciąż jedno z najlepszych źródeł inspiracji, jeśli chodzi o modę, makijaż i pielęgnację. Na tej popularnej platformie znajdziemy wszystko, co zalicza się obecnie do najgorętszych trendów sezonu. A koniec roku to najlepszy czas na podsumowania oraz prognozy tego, co znajdzie się na górze listy na kolejne 12 miesięcy w sferze beauty. 2021 rok zaskoczy nas bardzo nietypowym pomysłem na stylizację brwi! Jeszcze do niedawna królował wyrazisty makijaż i ich mocne podkreślenie. Kredki, pomady i żele stały się nieodłącznym elementem naszych kosmetyczek. Teraz czeka nas nieoczekiwany zwrot. Rozjaśnianie brwi znalazło się na samej górze zestawienia makijażowych trendów 2021 roku!

Prognostycy trendów na Pintereście są zgodni co do tego, że w 2021 roku jednym z dominujących trendów w makijażu będzie rozjaśnianie brwi. 160% wzrost zapisanych wyszukiwań oznacza, że to zupełny zwrot i wielkie zaskoczenie! Tym bardziej, że jeszcze do niedawna makijaż permanentny brwi cieszą się sporą popularnością.

Velvet nails – cudny manicure na święta, który pasuje do każdej stylizacji

Rozjaśnianie brwi – mocny trend 2021 roku!

Według Pinteresta przyciemniane brwi będą powoli odchodzić w zapomnienie. A na ich miejsce pojawi się nowy trend w ich stylizacji. Na podstawie wyników wyszukiwania zebranych na popularnej platformie tysiące osób szuka inspiracji na rozjaśnianie brwi – od platynowego blondu aż po zupełnie przezroczyste warianty.

Wbrew pozorom nie jest to zupełna nowość. Projektanci mody i światowi makijażyści wykorzystują ten trend już od kilku lat. Podczas pokazu mody Alexandra Wanga w 2018 roku wszystkie modelki miały rozjaśnione brwi. Kolejnym przykładem jest okładka magazynu Paper Magazine z 2019 roku. Katy Perry na zdjęciu głównym miała bardzo jasne, ledwo widoczne brwi. Było więc kwestią czasu, kiedy wybielanie brwi stanie się popularnym sposobem ich stylizacji.

Marcelina Zawadzka pozuje do zdjęcia w przepięknej stylizacji. Zaskakująco niska cena!

Jeśli myślisz o samodzielnym wypróbowaniu trendu, odtworzenie go w domu jest bardzo łatwe. Potrzebujesz zestawu z wybielaczem, który jest wystarczająco delikatny, aby można było użyć go na delikatnych włoskach na twarzy. W ten sposób możesz uzyskać zupełnie nowy wygląd w zaledwie 10 minut!