Jednym z ostatnich największych trendów w świecie makijażu jest konturowanie twarzy. To technika, która optycznie wyszczupla twarz i nadaje jej wyrazistości.

Tuż obok trendu konturowania pojawiła się zupełnie inna propozycja – a jest nią make up no make up. Niewidoczny makijaż wygląda naturalnie i świeżo. To także wygodna opcja na co dzień, kiedy większość z nas nie ma zbyt wiele czasu na wykonanie pełnego makijażu.

Zastosuj korektor w tym miejscu. Makijaż wygląda o niebo lepiej

Nowością, która przypadnie do gustu miłośniczkom minimalizmu jest Micro-Concealing. To trend, który wymyślił makijażysta Kim Kardashian – Mario Dedivanovic. Polega na punktowym zakryciu niedoskonałości przy użyciu korektora.

Mikro-ukrywanie to łatwa sztuczka, która pozawala na zatuszowanie pojedynczych wyprysków i lekkie skorygowanie nierównego koloru skóry bez pokrywania całej twarzy podkładem. Rezultat? Naturalny wygląd i delikatne zakrycie małych niedoskonałości.

Wszystko, czego potrzebujesz to niewielka ilość korektora lub podkładu i cienki pędzelek do makijażu.

Kim Kardashian w pięknym miodowym kolorze. Rezygnuje też z prostych włosów

Delikatnie nałóż produkt punktowo na twarz, następnie powoli rozetrzyj go pędzelkiem, wywierając bardzo delikatny nacisk na skórę. Na koniec wklep resztę produktu palcami, by ładnie wtopił się w skórę.

To idealne rozwiązanie w szczególności na upalne dni, kiedy chcemy, by skóra odpoczęła od ciężkich formuł.