Posiadaczki cery problematycznej muszą w wykonanie makijażu włożyć nieco więcej wysiłku. Nie wystarczy sam krem i podkład. Taka ignorancja skończyłaby się widokiem, jakiego nigdy nie chciałybyśmy ujrzeć. Jak do niego nie dopuścić? Przygotowałyśmy dla was skondensowany do minimum przewodnik po tym jak KROK PO KROKU powinnyście aplikować fluid, aby: trzymał się przez cały dzień, nie ścierał w newralgicznych miejscach i nie powodował nieestetycznego błyszczenia. Bierzcie coś do pisania i chodźcie!

Dogłębne oczyszczenie

Pierwsza czynność to dokładne oczyszczenie twarzy i usunięcie martwego naskórka. Najlepiej jest robić to szczoteczką (delikatne włosie, inne może podrażniać i rozsiewać bakterie powodujące trądzik) – żadnym innym narzędziem czy kosmetykiem nie dotrzesz do zagłębień w skórze (głównie pory, w których lubi zbierać się brud i sebum).

ZOBACZ TEŻ: KOREKTOR POD PODKŁAD CZY ODWROTNIE? NAJWIĘKSZY DYLEMAT MAKIJAŻOWY ROZSTRZYGNIĘTY

Nawilżający krem na bazie wody (beztłuszczowy)

W kwestii nawilżenia, sięgaj tylko po takie preparaty, które w składzie nie zawierają żadnych tłustych formuł. Pytaj o kremy na bazie wody – najlepiej w aptece.

Baza zmniejszająca widoczność porów

Zmorą dziewczyn z cerą trądzikową są nie tylko pryszcze, ale także widoczne pory. Aby podkład wytrzymał przez cały dzień, jego nałożenie poprzedź aplikacją bazy niwelującej rozszerzone pory. Marzysz o gładkiej skórze? To jest właśnie jej gwarancja!

ZOBACZ TEŻ: 4 RZECZY, KTÓRE POWINNAŚ WZIĄĆ POD UWAGĘ, WYBIERAJĄC PODKŁAD

Podkład matujący

Jakiekolwiek rozświetlenie to efekt, od którego powinnaś się trzymać z daleka! Drobinki odbijające światło mają też wadę – podkreślają każdą (każdą!!!) krostkę.

Puder bez drobinek rozświetlających

Ta zasada dotyczy też pudru, czyli kosmetyku, który utrwali podkład i zapobiegnie jego ścieraniu się.