Stworzenie idealnych kresek na powiekach to nie łatwe zadanie. Aby osiągnąć efekt idealny potrzeba sporej wprawy. Ale kiedy już dojdziemy do perfekcji oczy wyglądają niesamowicie. W połączeniu z delikatnym rumieńcem i intensywnym odcieniem szminki całość prezentuje się zachwycająco. Kreski na oczach mogą być także elementem dziennego makijażu. To klasyka, która nigdy się nie znudzi. Tym bardziej, że w te wakacje możemy zaszaleć i wybrać neonowy odcień eyelinera.

Kim Kardashian naturalnie. Pokazała jak wygląda bez grama makijażu

Niestety problem związany z kreskami nie polega jedynie na opanowaniu samej techniki malowania. Wiele zależy również od kształtu oczu, a w szczególności chodzi tu o problem opadającej powieki. W takim przypadku eyeliner może się rozmazywać lub stać się zupełnie niewidoczny.

Na szczęście jest na to proste rozwiązanie, które polega na tym, by lekko przesunąć miejsce, w którym zazwyczaj nakładamy eyeliner. Zamiast malować kreskę tuż nad linią rzęs, wystarczy przenieść ją nieco wyżej. W ten sposób będzie ona zawsze widoczna. Na tak genialny pomysł wpadła blogerka urodowa – Francesca Tanmizi. Jak sama przyznaje testowała wiele sposobów, by uzyskać idealny efekt, a kiedy wreszcie się udało, postanowiła podzielić się swoim pomysłem w sieci.

Rita Ora pokazuje, jak tej wiosny będziemy nosić czarny eyeliner