Niezależnie od tego czy używamy kremu BB czy lekkiego nawilżającego podkładu, w upalne dni trudno utrzymać świeży i promienny wygląd skóry. Gładkie, równomierne wykończenie zaczyna zanikać gdzieś w okolicach południa. Nałożenie kolejnej warstwy podkładu nie jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Na szczęście istnieje inny, bardziej skuteczny sposób, który nie obciąży skóry i pomoże szybko odświeżyć wygląd. Z pomocą przychodzi makijażystka gwiazd Mary Phillips, która dba o nienaganny wizerunek takich gwiazd jak Chrissy Teigen czy Kendall Jenner. Jej sztuczka polega na szybkim poprawieniu makijażu, bez konieczności nakładania kolejnych warstw pudru i podkładu.

Makijażystka Chrissy Teigen i jej patent na szybką poprawkę makijażu

Nowa metoda konturowania. Makijaż, który optycznie unosi całą twarz

Zamiast zatykać pory, makijażystka stawia na dodatkowe nawilżenie. Swój genialny trik zdradziła w wywiadzie udzielonym jednemu z zagranicznych portali Refinery29. Wizażystka gwiazd wyjaśniła na czym polega cały sekret:

Biorę krem nawilżający i kładę odrobinę na mojej dłoni. Następnie używam dużego, puszystego pędzla i aplikuje go na skórę twarzy.

To idealna baza dla stworzenia szybkich, drobnych poprawek. Wystarczy zastosować się do rady makijażystki, a następnie dodać odrobinę korektora, by zatuszować małe niedoskonałości. Dzięki temu unikniesz ciężkiej, grubej maski i zyskasz szybkie i lekkie odświeżenie.