Nie od dziś wiadomo, że za wszystkie piękne makijaże Kim Kardashian odpowiada jej przyjaciel i jeden z najlepszych makijażystów w Los Angeles, Mario Dedivanovic. To on jako jeden z pierwszych używał techniki konturowania twarzy, która miała na celu nie tylko odpowiednio wyszczuplić twarz, lecz także nadać jej ciepłego, promiennego blasku. Tym razem Mario przedstawia światu swoją nową sztuczkę, którą nazwał micro concealing.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻYSTA KIM KARDASHIAN POKAZAŁ, JAK CELEBRYTKA WYGLĄDAŁA 10 LAT TEMU!

Jak twierdzi sam zainteresowany, jest to technika polegająca na ukrywaniu nawet najdrobniejszych skaz i wad na skórze twarzy i ciała. Można by powiedzieć, chwileczkę, ale nie to ma robić najlepszy na świecie korektor? W czym się różni to, co wymyślił Dedivanovic? Otóż całkowite pokrycie zmian na twarzy według Mario, nie wiąże się w żaden sposób ze zmianami kolorystycznymi czy widocznym odcięciem od twarzy. Ma na celu zachowanie całkowicie naturalnego wyglądu cery.

Mikro-concealing to technika używana do precyzyjnego ukrywania przebarwień oraz różnic w kolorze skóry za pomocą niewielkiej ilości korektora oraz pędzla (…) Polega na pokryciu wybranej części twarzy korektorem, za pomocą cienkiej szczoteczki do makijażu, bardzo delikatnymi i ostrożnymi ruchami.

– powiedział makijażysta w wywiadzie dla DailyMail.com

ZOBACZ TEŻ: Nie uwierzysz, ILU KOSMETYKÓW używa makijażysta Kim Kardashian!

Następnie trzeba “wtopić” delikatnie korektor w obszarze, który tego potrzebuje, z jak najmniejszym naciskiem szczoteczki.

Jeśli widzisz, że szczoteczka nie do końca radzi sobie z korektorem, potraktuj go palcami, aby odpowiednio umiejscowić produkt.

– dodaje.

Jego technika jednak nie działa, jeśli produkty nie są ze sobą dopasowane kolorystycznie. Makijażysta zaleca, aby sprawdzać produkty w jak najbardziej naturalnym świetle. Mówi też jak ważne jest mieszanie kolorów, by dopasować je jak najlepiej do odcienia Twojej cery. Twierdzi, że korektor pod okiem powinien być odpowiednio szybko zagruntowany pudrem, najlepiej za pomocą gąbeczki bądź pędzelka.

Co myślicie o tej technice? Sprawdzi się?