Każda z nas uwielbia połysk, który daje rozświetlacz. Delikatne drobinki pokrywają policzki, powieki, dekolt i łuk kupidyna. To kosmetyk uniwersalny, który możemy wykorzystać na wiele sposób i w przeciwieństwie do paletki do konturowania rozświetlacz wydaje się bezpiecznym rozwiązaniem. Możemy sięgnąć po niego zawsze bez obaw, że zrobimy sobie plamy na twarzy.

Błyszczące, metaliczne, złote – na rynku jest mnóstwo propozycji, które kuszą pięknie mieniącymi się drobinkami. Mamy kremowe, sypkie i płynne formuły, które mogłoby się wydawać są tak proste w aplikacji. Niestety często nie kończy się wyłącznie na delikatnym połysku. Okazuje się jednak, że również z rozświetlaczem można czasem przesadzić.

Oto wskazówki jak uzyskać naturalnie wyglądający blask.

ZOBACZ TEŻ: WIELE Z NAS ZAPOMINA O TYM MIEJSCU APLIKUJĄC ROZŚWIETLACZ. SPORO TRACIMY!

Krok 1

Najpierw przygotuj skórę – zastosuj podkład (ewentualnie bazę) i korektor.
Kiedy już to zrobisz nanieś odrobinę kremowego rozświetlacza na większe partie twarzy – kości policzkowe, nos i łuk brwiowy. Pomyśl o tym jak o słońcu i miejscach, które rozświetli na samym początku.

Krok 2

Za pomocą małego pędzelka nanieść jeszcze odrobinę rozświetlacza, tym razem aplikując go na mniejsze obszary. Nanieś odrobinę na łuk kupidyna, by dodać blasku i optycznie powiększyć usta, a następnie zastosuj jeszcze trochę na wewnętrzne kąciki oczu.

Krok 3

Jeśli chcesz mocniejszego efektu rozświetlenia przygotuj duży, puszysty pędzel do makijażu i zastosuj jeszcze odrobinę tym razem sypkiego produktu na obszary, które wcześniej rozjaśniłaś. Możesz stopniować efekt – nakładając więcej lub mniej błyszczącego pudru. I gotowe!

ZOBACZ TEŻ: ROZBŁYŚNIJ NA WIOSNĘ! MAMY DLA CIEBIE PRZEGLĄD NAJLEPSZYCH ROZŚWIETLACZY!

A oto nasze ulubione formuły rozświetlaczy:

Makijażowy poradnik: jak nakładać rozświetlacz, by wyglądał naturalnie
Ingrid Cosmetics HD Puder Rozświetlający w kamieniu

Makijażowy poradnik: jak nakładać rozświetlacz, by wyglądał naturalnie
Revers Cosmetics LUMI STROBING Rozświetlacz w płynie

Makijażowy poradnik: jak nakładać rozświetlacz, by wyglądał naturalnie
Clare Blanc Puder Rozświetlający Oh Glow Day Light