Przedłuż trwałość pomadki: konturówka do ust

Aby przedłużyć trwałość szminki nałóż konturówkę na całej powierzchni ust.

Makijażowe triki, które każda z nas powinna znać Jak utrwalić szminkę?

Usta wygładź peelingiem, następnie pokryj podkładem i delikatnie przypudruj. Obrysuj kontur ust kredką w odcieniu pomadki. Szminkę nakładaj pędzelkiem, a po skończonym makijażu przypudruj ponownie i pokryj kolejną warstwą koloru.

Jak optycznie powiększyć usta?

Żeby optycznie powiększyć usta, możemy lekko zaznaczyć jasnym kolorem łuk kupidyna. Jeśli zależy nam na mocniejszym efekcie, nałóżmy jasny odcień kredki na środek ust, resztę pokryjmy ciemniejszym. Całość wykończmy błyszczykiem, który zatrze granice między kolorami.

Zalotka jest niepotrzebna!

Jeśli chcemy bardzo podkręcić rzęsy, przy tuszowaniu ich posłużmy się plastikową kartą (np. starą kredytową albo stałego klienta). Przyłóżmy ja do powieki i zacznijmy nanosić tusz. Podkręcenie jak po użyciu zalotki gwarantowane.

Makijażowe triki, które każda z nas powinna znać Antyperspirant dla matu

Gucci Westman, makijażystka marki Revlon, stosuje natomiast trick z antyperspirantem w sztyfcie. Przejeżdża po nim palcem i to, co osiądzie na skórze wklepuje w partie skóry, które najbardziej się błyszczą. Efekt matu natychmiastowy!

Korektor zamiast bazy do cieni

Wcale nie musisz kupować osobnego kosmetyku, by przedłużyć trwałość cieni do powiek. Odrobina korektora w sztyfcie, rozgrzanego wcześniej na palcach i nałożona jako baza świetnie sprawdzi się w tej roli.

Korektor w skrzydełkach nosa

Te miejsca są zazwyczaj naturalnie ciemne, czasem zaczerwienione. Rozetrzyj delikatnie niewielką ilość kosmetyku w skrzydełkach nosa – zobaczysz, jak cała twarz wyda się jaśniejsza.

Więcej na: Co może (nie)zwykły korektor?

Aby optycznie zaokrąglić kształt oka

Na środku górnej i dolnej powieki robimy plamkę białym cieniem, którą rozcieramy palcem. To sprawi, że oko wyda się okrąglejsze i bardziej widoczne.

Makijażowe triki, które każda z nas powinna znać By szminka nie osadzała się na zębach

Po umalowaniu ust włóż palec do środka i zaciśnij wokół niego wargi, a następnie wyjmij go szybkim ruchem.

Jak optycznie zagęścić rzęsy?

Miękką, najlepiej wodoodporną kredką podkreślamy linię wodną (czyli po wewnętrznej stronie) oka. W ten sposób mamy wrażenie gęstszych rzęs.