Niezależnie od tego, czy uwielbiasz makijaż i kochasz się malować, czy raczej starasz się używać jedynie podstawowych kosmetyków, możesz popełniać kardynalne błędy, które… szkodzą Twojej cerze. Jakie są najczęstsze grzeszki posiadaczek skóry ze skłonnością do przetłuszczania się? Zobacz koniecznie, czego powinna unikać przetłuszczająca się cera.

TOP 5 wodoodpornych tuszy do rzęs. Z nimi nie musisz się obawiać o swój makijaż

Przetłuszczająca się cera

Zasady makijażu mogą wydawać Ci się bardzo zagmatwane, ponieważ co i rusz napływają kolejne nowinki i sposoby na osiągnięcie fantastycznego efektu. Jednakże jest kilka zasad, które obowiązują zawsze i w każdej metodzie. Nigdy nie powinnaś o nich zapominać! Każdy typ skóry powinien mieć nakładane zupełnie inne kosmetyki. Koniecznie zapoznaj się z grzeszkami, które kobiety popełniają najczęściej. Być może któryś z nich jest także Twoim? Przekonaj się koniecznie!

Higiena makijażu – tych zasad powinna przestrzegać każda z nas

Z cerą tłustą obchodź się delikatnie

Najważniejszą zasadą w przypadku makijażu cery skłonnej do przetłuszczania się jest minimalizm. Zapomnij o nakładaniu pełnego makijażu. W tym przypadku mniej znaczy więcej! Zamiast gęstych w konsystencji podkładów na oleistej bazie wybieraj te o wodnistej, płynnej formule. Nigdy nie stosuj kosmetyków matujących, ponieważ one pogłębią Twój problem i sprawią, że skóra będzie wytwarzała jeszcze więcej sebum. Musisz znaleźć równowagę pomiędzy matującym a nawilżającym efektem. Zapomnij o kosmetykach zawierających wygładzające silikony. Mimo że mogą one wyrównywać Twoją cerę i przykrywać niedoskonałości, w efekcie będą tylko pogarszać jej stan. Istnieje jeszcze jeden błąd, który popełnia bardzo dużo z nas: nieprawidłowe nakładanie rozświetlacza. W przeciwieństwie do cery suchej lub normalnej przetłuszczająca się cera ma silne tendencje to wyświecania się. Dlatego w nakładaniu rozświetlacza zachowaj umiar oraz unikaj nakładania go w strefie T. Czego jeszcze powinnaś unikać? Kosmetyków z dodanymi sztucznymi zapachami. Bardzo często składniki nadające zapach są bardzo irytujące dla skóry i mogą powodować, że stan cery się pogorszy. Równie drażniący dla cery tłustej jest alkohol. Właśnie dlatego powinnaś uważnie czytać składy swoich kosmetyków do makijażu i unikać produktów, które w składzie mają silikony, sztuczne zapachy oraz alkohol. Jeśli zastosujesz się do tych kilku wskazówek, Twoja cera Ci podziękuje!