Nareszcie spotkałaś kogoś, kto naprawdę cię zainteresował. Podekscytowana pierwszą randką, chcesz wypaść jak najlepiej… i tu pojawia się problem. Za bardzo się starasz i zamiast zachwycić, straszysz mocnym, przerysowanym make-up’em, który zrobiłaś po raz pierwszy w życiu.

Wybierając się na randkę chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, by zrobić dobre wrażenie na drugiej osobie. Niestety, często nasze wysiłki przynoszą odwrotny skutek.

DAMSKIE FRYZURY ZNIENAWIDZONE PRZEZ MĘŻCZYZN. FACECI MAJĄ NA NIE ALERGIĘ

Jak pokazują liczne badania i ankiety, mężczyźni najbardziej lubią delikatne, naturalne makijaże. My jednak, pełne kompleksów, robimy zupełnie odwrotnie, stawiając na mocny (naszym zdaniem ponętny) makijaż i katastrofa gotowa.

Eyeliner

Faktycznie, kreska na oku dodaje seksapilu i pięknie podkreśla spojrzenie. Niestety, zrobienie ładnej, równej kreski jest naprawdę trudne – jeśli nie robisz jej na co dzień i nie masz w tym wprawy, odpuść sobie! Krzywa lub zbyt gruba kreska będzie wyglądać komicznie i tylko zniechęci faceta. Poza tym na pierwszą randkę powinnaś postawić na subtelniejszy, delikatny look. Mocna kreska może wydać się nieco zbyt nachalna.

Szminka

Nic tak nie działa na zmysły mężczyzny, jak usta podkreślone czerwoną szminką. Jednak i to nie jest trafiony wybór na pierwszą randkę. Malując usta na odcień czerwieni, która doprowadza facetów do obłędu, możesz dać mu mylny znak… A jeśli zrobisz to nieumiejętnie i rozmaże ci się na zębach, nie zaprezentujesz się zbyt dobrze.

Z TAKIMI PAZNOKCIAMI NIE ODSŁANIAJ STÓP. FACECI WZDRYGAJĄ SIĘ NA SAM WIDOK

Korektor

Jeśli na co dzień nie używasz korektora, nie używaj go także na randce. Białe plamy nie wyglądają ładnie ani seksownie. Mężczyźni nie lubią u kobiet mocnego makijażu, nie zmieniaj wiec kształtu twarzy konturowaniem w stylu Kim Kardashian… w końcu i tak kiedyś zobaczy cię bez make-upu.

Rzęsy

Chcesz nadać spojrzeniu zmysłowości, więc postanawiasz dokleić wachlarz sztucznych rzęs. W tym wypadku łatwo o wpadkę. Sztuczne rzęsy rzadko wyglądają naturalnie, a do tego grożą katastrofą… wyobraź sobie, co pomyśli facet, kiedy wpadną ci do kolacji.

Kredka do ust

Większe usta są bardziej zmysłowe? Fakt, ale nie te sztucznie i krzywo przerysowane kredką. Rzadko kto potrafi robić to umiejętnie, pomiń więc ten krok, bo chyba nie chcesz odstraszyć faceta, ustami „na glonojada”?