Dzienny makijaż zazwyczaj wygląda tak samo – podkład, odrobina rozświetlacza lub różu do policzków, korektor zakrywający drobne niedoskonałości cery, kredka do brwi i tusz od rzęs. Łatwo popaść w pewne nawyki, które wykonujemy niemal automatycznie. Rutyna może jednak skutkować drobnymi błędami, o których prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy, tymczasem mała korekta może zupełnie odmienić nasz wygląd.

Oto lista najczęściej popełnianych błędów w makijażu. Niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć.

Niewłaściwy odcień bronzera

Źle dobrany, zbyt ciemny odcień spowoduje duży kontrast, co z kolei zamiast pomóc, może jeszcze bardziej uwydatnić pewne niedoskonałości, które przecież chciałyśmy zatuszować. Jak wybrać odcień idealny?

Przy bardzo jasnej, porcelanowej karnacji trzeba uważać. Najlepiej wybrać bronzer o jeden ton ciemniejszy od naturalnego koloru skóry, w odcieniach delikatnej brzoskwini, który płynnie wtopi się w skórę i da bardzo naturalny efekt.

Jeśli masz ciemniejszą karnację wybierz brozner z delikatnymi drobinkami złota. W tym przypadku możesz zdecydować się na odcień o dwa tony ciemniejszy od koloru skóry.

Chłodne typy karnacji powinny wybierać brozner o lekko różowym odcieniu, można wybrać wersję z delikatnym połyskiem – w ten sposób ocieplisz karnację i ładnie rozświetlisz twarz.

MAKIJAŻE, KTÓRE NIE PODOBAJĄ SIĘ FACETOM.6 RZECZY, KTÓRE ICH ODSTRASZAJĄ

Nieprawidłowo używany pędzel

Kupując pędzel najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest rozmiar i rodzaj włosia.

Jeśli chodzi o makijaż oczu, tu najlepiej sprawdzą się małe pędzle o gęstym włosiu, które pomogą dobrze rozprowadzić pigment i nie pozostawią nieestetycznie wyglądających smug.

Do nakładania podkładu, najlepiej sprawdzi się pędzel o miękkim, gęstym i krótkim włosiu, który idealnie rozprowadzi kosmetyk, zapewni równomierne krycie, a przy tym nie pozostawi smug i niedociągnięć.

Zbyt ciemny podkład

Dobrze dobrany podkład to jedna z najtrudniejszych kwestii. Trudno jest znaleźć ten idealny, który współgra z naturalnym odcieniem skóry.

Najlepszym sposobem jest połączenie dwóch kolorów podkładu, które zapewnią efekt idealnego dopasowania – jeden powinien być o ton ciemniejszy od naturalnego odcienia skóry, drugi – o ton jaśniejszy. Wystarczy połączyć je ze sobą, by zyskać naturalny efekt, jeśli chodzi o proporcje, w tym przypadku sama decydujesz o intensywności uzyskanego koloru.

SZYBKIE ZMIANY W WYGLĄDZIE, KTÓRE DODADZĄ CI ATRAKCYJNOŚCI

Zbyt ciemne brwi

Największym błędem w stylizacji brwi jest nieodpowiednio dobrany odcień kredki. Zbyt ciemne zamiast uwydatnić głębię spojrzenia, skupiają na sobie całą uwagę.
Czarne i rudawe odcienie nie będą dobrym wyborem nawet dla szatynek. O wiele lepiej sprawdzi się grafit lub ciemny brąz w chłodnym tonie.

Jeśli chodzi o sam sposób stylizowania brwi, zawsze warto trzymać się jednej zasady – tuż przy zewnętrznym kąciku kolor powinien być ciemniejszy i stopniowo rozjaśniać się ku wewnętrznej stronie tuż przy nasadzie nosa.