Jeśli nie słyszałaś o sukience zemsty księżnej Diany oto jej krótka historia. Jest lato 1994 roku, a księżna Diana pojawia się w czarnej, obcisłej sukience Christiny Stambolian na imprezie Serpentine Summer. Tego dnia jej mąż, książę Karol, przyznał podczas wywiadu telewizyjnego, że miał romans z Camillą Parker Bowles. Suknia stała się ikoną – krawiecki miecz symbolizujący zemstę na byłym. Diana wróciła silniejsza i odważniejsza, a sukienkę do dzisiaj nazywa się sukienką zemsty.

Jak księżna Diana ubierałaby się w 2022 roku?

Makijaż zemsty

Trend w tym roku przeniósł się na TikToka, ale nie w postaci modowych inspiracji, a falą filmów na temat „makijażu zemsty”. Makijaże te są odważne, bezkompromisowe i efektowne.

@arwencelis

my alter ego be like #revengemakeup #makeup #mua #makeuptok #escapism #transitiontrends

♬ stream escapism – #1 the thrill is gone stan

TikTokerzy publikują różne wariacje na temat tego trendu, ale kilka rzeczy pozostaje niezmienionych: oczy i usta są tutaj głównym „wątkiem”. Pomyśl o mocno podkreślonych, kocich oczach, z długimi powiewającymi rzęsami. Potem są usta. Zapomnij o wszystkim, czego cię nauczono. W przypadku makijażu zemsty zarówno usta jak i oczy są mocno podkreślone.

@angelbaranes

Revenge #makeup 💔

♬ original sound – Raye

Gdy każda kobieta staje się rywalką… Kogo dotyczy i jak objawia się syndrom królowej pszczół?