Publikujemy kolejny makijaż konkursowy. Termin zgłoszeń minął, teraz pozostaje oglądać, oceniać i głosować. Zwiększamy jednak tempo – ponieważ wręcz zasypałyście nas swoimi makijażami, codziennie będziemy ich publikować nieco więcej. Na końcu pojawi się podsumowanie, w którym będzie można porównać nadesłane prace. Tutaj można przeczytać zasady konkursu.

Wiosenny makijaż w kolorze niebieskim

Przypominamy, że głosować można na makijaż wciskając przycisk „Lubię to!”.

Witam wszystkie Zeberki! Nazywam się Marta, mam 22 lata, uwielbiam bawić się makijażem i kolorami, wiec postanowiłam podzielić się z Czytelniczkami moją propozycją na słoneczne dni wiosny. Makijaż jest kolorowy, ale wydaje mi się, że nie krzyczy pstrokacizną. Może nie nadaje się do pracy w banku, ale myślę, że na spacer w parku, czy spotkanie ze znajomymi będzie odpowiedni. Informacja dla Photoshopowych Hejterek – zdjęcia są oryginalne, nie obrabiane, nie tknięte. Jedyną modyfikacją było połączenie tych 3 mniej istotnych w jedno. W Paincie. 😀 Enjoy!!

Makijaż w kolorze beżu i różu

1. Makijaż zaczynamy od dokładnego oczyszczenia cery i nałożenia na twarz kremu, w moim przypadku użyłam matującego. Dobrze jest również przed nałożeniem kremu spryskać buźkę wodą termalną i poczekać aż sama wyschnie – złagodzi to wszystkie zaczerwienienia i ograniczy ilość nakładanego korektora/podkładu.

Makijaż w kolorze beżu i różu

Makijaż w kolorze beżu i różu

2. Moim nowym, wiosennym postanowieniem jest możliwie najrzadsze używanie podkładu (pewnie ma to związek z tym, że skończył mi się mi mój ulubiony – mineralny, a wszystko inne mnie zapycha , więc ominęłam ten krok. Na wielkie, fioletowe cionie pod oczami, wklepałam dobry korektor. Cienką warstwą pokryłam również parę zaczerwienień i niedoskonałości. Boki twarzy omiotłam dużym pędzlem z naturalnie wyglądającym bronzerem (Ziemia Słoneczna). Następnie wklepałam bazę na powieki i całość przyprószyłam pudrem. Delikatnie podkreśliłam również brwi brązowym cieniem i cienkim, skośnym pędzelkiem.

Makijaż w kolorze beżu i różu

3. Czas na oczy. Ułatwieniem będzie stary trik – taśma samoprzylepna. Polecam jednak przykleić ją pierw parę razy na tył dłoni, żeby osłabić klej. Następnie wyznaczam nią linię między zewnętrznym kącikiem oka, a końcem brwi. Na ruchomą powiekę nanoszę palcem jasny, połyskujący cień w kolorze szampana, zaczynając od wewnętrznego kącika rozcieramy go do zewnątrz.

Makijaż w kolorze beżu i różu

4. Miękkim, puchatym pędzelkiem nakładamy w zagłębienie powieki średnio-brązowy cień i rozcieramy w górę i do zewnątrz. Nie ma znaczenia, czy cień będzie połyskiwał, czy będzie matowy. Ważne, żeby był dobrze roztarty.

Makijaż w kolorze beżu i różu

5. Następnie nanoszę palcem jasnoróżowy matowy cień, kierując się od zewnątrz do mniej więcej połowy długości powieki.

Makijaż w kolorze beżu i różu

6. Zewnętrzny kącik przyciemniam kolorem czerwonym. Jeśli takiego nie posiadacie, możecie z powodzeniem użyć ciemniejszego różu bądź fioletu. Cień wyciągamy lekko wzdłuż linii rzęs. Czas delikatnie odkleić taśmę i powstałą ostrą linię złagodzić czystym pędzelkiem.

Makijaż w kolorze beżu i różu

7. Na dolną powiekę, cienkim pędzelkiem nakładam (do 2/3 długości) jasnozielony cień, trzymając się raczej blisko linii rzęs.

Makijaż w kolorze beżu i różu

8. Aby dodać oku trójwymiarowości przyciemniam zieloną kreskę ciemniejszym odcieniem zielonego, kierując się od zewnątrz do 1/3 długości. W wewnętrznym kąciku natomiast, nakładam wcześniej użyty jasny cień w kolorze szampana. Pięknie rozświetli spojrzenie. Linię wodną podkreślam białą, ew. cielistą kredką, by odświeżyć oko.

Makijaż w kolorze beżu i różu

Makijaż w kolorze beżu i różu

9. Rzęsy podkręcam zalotką i dokładnie nakładam 2 warstwy tuszu. Opcjonalnie, brązową, dobrze zatemperowaną kredką, można namalować bardzo cieniutką kreskę, możliwie najbliżej górnej linii rzęs, do powiedzmy, 2/3 długości oka. Chodzi o to, żeby nie było widać kreski, a optycznie zagęścić rzęsy. Makijaż oka jest już gotowy. Wcześniej użytym pędzlem do pudru omiatamy wszystko to, co mogło się osypać na policzku pod okiem.

Makijaż w kolorze beżu i różu

10. Na usta możemy nanieść balsam, ulubiony błyszczyk lub tak jak w moim przypadku – lekką pomadkę w kolorze ust. Dobrym trickiem na ich powiększenie jest nałożenie odrobiny jasnego cienia/rozświetlacza na łuk kupidyna, czyli to serduszko nad ustami.

Makijaż w kolorze beżu i różu

11. Przy tak kolorowych oczach i podkreślonych ustach, kości policzkowe omiotłam jedynie odrobinką różano-brzoskwiniowego różu. Użyłam go tak malutko, że zdjęcie tego nawet nie uchwyciło.

Makijaż w kolorze beżu i różu

Makijaż jest już gotowy, więc jedyne co pozostaje do zrobienia to nałożyć na buźkę uśmiech i cieszyć się wiosną :))) Pozdrawiam!!