Każda z nas nosi makijaż z różnych powodów, ale większość kobiet szuka sposobów na uwydatnienie naturalnych cech. Czasami jednak nawyki związane z makijażem, mają odwrotny skutek- zwłaszcza jeśli chodzi o oczy. Jeśli na studniówce chcesz oczarować kogoś spojrzeniem, unikaj tych błędów. Sprawią, że Twoje oczy staną się malutkie.

Używanie ciemnego koloru na swojej linii wodnej oka

Kiedy kobiety zaczynają robić makijaż oczu, wpadając w studniówkowy szał, nadużywają ciemnego eyelinera w niewłaściwych miejscach. Makijaż studniówkowy powinien optycznie powiększać Twoje oczy. Malując oczy ciemnym eyelinerem, pomijaj linię wodą oka.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻ STUDNIÓWKOWY KROK PO KROKU

Smokey eye

Ciemny cień do powiek może wyglądać efektownie, ale postępuj z nim ostrożnie. Odcienie powinny być zrównoważone. Dodaj jaśniejszy kolor w wewnętrznych kącikach oczu. Stworzysz przepiękny gradient i będziesz wyglądała jak królowa!

Pomijanie korektora pod oczami

Może Ci się wydawać, że używanie korektora pod oczami jest niepotrzebnym krokiem. W rzeczywistości produkt ten może zdziałać prawdziwe cuda! Ciemne przestrzenie pod oczami dominują twarz i sprawiają, że oczy stają się optyczne mniejsze i zmęczone. Użyj rozświetlającego korektora pod oczy, który doda im dodatkowej warstwy blasku.

Sztuczne rzęsy i zbyt dużo tuszu

Podczas gdy wszystkie pragniemy grubych, długich rzęs, te zbyt nienaturalne pomniejszają oczy. Użyj więcej tuszu tylko na zewnętrznej linii rzęs, a jeśli zamierasz dokleić sztuczne rzęsy, potnij je i umieścić w tym samym miejscu. Dzięki temu będą wyglądały naturalniej.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻ NA STUDNIÓWKĘ KROK PO KROKU [VIDEO]

Niewyregulowane brwi

Niewyregulowane zbyt krzaczaste brwi mogą być modne, ale jeśli nie są zadbane i przejmują przestrzeń na powiekach, sprawiają, że oczy wydają się mniejsze. Reguluj i przycinaj brwi, aby uzyskać więcej miejsca na powiekach. Dzięki temu stworzysz iluzję większych oczu.

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji studniówkowych. Makijaż na studniówkę powinien przynieść Ci dużo radości i uczynić prawdziwą królową balu!