Maseczki ochronne pozostaną z nami jeszcze przez długi czas. Dlatego wypracowanie zasad, które pomogą zadbać o skórę, a jednocześnie utrwalą makijaż i zapobiegną jego rozmazywaniu to kluczowe kwestie, o które musimy zadbać jak najszybciej. W końcu nie ma nic bardziej irytującego niż makijaż odbity na maseczce, plamy i smugi na twarzy. Chociaż dermatolodzy radzą, że aby zapobiec powstawaniu maskne, najlepiej jest zupełnie zrezygnować z makijażu. Zdajemy sobie sprawę, że to nie zawsze jest tak proste. Kiedy wychodzimy na zewnątrz chcemy czuć się komfortowo i pewnie, dlatego makijaż pod maseczkę rządzi się nieco innymi zasadami.

Makijaż pod maseczkę – złote zasady

Aby stan cery nie pogorszył się, a podkład pozostał na swoim miejscu przez cały dzień mimo noszenia ochronnej maseczki – wprowadź do makijażu kilka nowych zasad. Pierwszą z nich jest oczywiście pielęgnacja dopasowana do nowych potrzeb skóry. Zanim sięgniesz po podkład, dokładnie oczyść skórę delikatnym środkiem myjącym, pamiętaj o zastosowaniu toniku oraz krem o działaniu antybakteryjnym. W ten sposób ograniczysz prawdopodobieństwo pojawienia się niedoskonałości, wyprysków i zaskórników. Pamiętaj też o tym, aby kosmetyki miały lekką konsystencję i szybko wchłaniały się w skórę.

Wypryski od maseczki. Hailey Bieber zdradza, jak uchroniła się od problemu maskne

Jeśli chodzi o dobór podkładu – zwróć uwagę na konsystencję. Unikaj oleistych i ciężkich formuł, ponieważ mogą działać komadogennie i zatykać pory skóry. Musimy pamiętać o tym, że wymiana powietrza pod maseczką jest utrudniona, dlatego o wypryski i niedoskonałości skóry nie trudno, szczególnie jeśli mamy nałożony makijaż. Aby tego uniknąć stosuj lekkie podkłady o działaniu pielęgnującym i nawilżającym. Warto szukać kosmetyków, które w swoim składzie posiadają składniki regulujące wydzielanie sebum.

Pudry mineralne to nasi nowi przyjaciele. Ten kosmetyk nałożony na koniec makijażu sprawi, że podkład będzie nie do ruszenia. Zabezpieczy całość, a jednocześnie zadba o działanie pielęgnacyjne i przeciwbakteryjne. Warto szukać produktów, które w składzie zawierają tlenek cynku, który działa kryjąco i matująco.