O tym, jak ważne w makijażu są brwi, wiemy wszystkie. To od nich zależy, jaki nasza twarz będzie miała charakter i wyraz. Wiele z nas decyduje się na codzienne malowanie brwi z obawy przed wykonaniem makijażu permanentnego. Nic dziwnego, skoro jest tyle możliwości do wyboru, a nas czeka pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym.

Makijaż permanentny możemy podzielić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to podział ze względu na urządzenie. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżniamy dwie metody: metodę mechaniczną i niemechaniczną.

10 błędów w regulacji brwi, które nieświadomie popełniasz

Metoda mechaniczna

Jak nazwa wskazuje, makijaż wykonywany jest urządzeniem elektrycznym. Składa się ono z panelu sterującego oraz rączki, do której wkładana jest jednorazowa igła, przy pomocy której barwnik zostaje wprowadzony w głąb skóry.

Metoda niemechaniczna

Ta metoda nazywana jest również manualną, ręczną lub piórkową. Wykonuje się ją ręcznie, również za pomocą igły, jednak bez napędu elektrycznego.

Pigmentację brwi możemy również podzielić ze względu na efekt. W tym przypadku wyróżniamy trzy typy.

Metoda cieniowania

Wykonane tą metodą brwi wyglądają na pomalowane cieniem. Subtelnie je podkreślają, wypełniając ubytki pigmentem. Metoda najlepiej sprawdzi się u osób z bardzo dużymi ubytkami.

Henna pudrowa: czym jest i czy warto ją wykonać. Moja ocena zabiegu na brwi

Metoda włoskowa

Linergista wyrysowuje pojedyncze włoski w miejscach, gdzie jest ich najmniej. Efekt jest subtelniejszy, dlatego metoda ta jest doskonała dla osób, które chcą uzupełnić braki lub zagęścić swoje brwi.

Metoda hybrydowa

To połączenie obu metod, idealne dla osób, które w ogóle nie mają brwi. Dzięki temu zabiegowi, będą one wyglądały naturalnie.

Jak stylizować brwi. Ekspercka porada, dzięki której zrobisz to dobrze

Na pewno kojarzysz nazwy microshading i microblading. Są to pojęcia, które stanowią rozróżnienie metod manualnych. Microshading daje efekt przyprószenia pudrem. Natomiast microblading pozwala na całkowite zrekonstruowanie brwi, tworząc zarówno cień, jak i pojedyncze włoski.

Jeśli zdecydowałaś się na wykonanie makijażu permanentnego, poszukaj profesjonalnego linergisty. Specjalista będzie w stanie podpowiedzieć Ci, jaka metoda jest dla Ciebie najlepsza oraz wybierze odpowiedni barwnik. Najlepiej sugerować się portfolio oraz opiniami. Pamiętaj, że te brwi zostaną z Tobą przez dłuższy czas, dlatego warto postawić na jakość.