Makijaż oczu może całkowicie odmienić wygląd. Możesz wypróbować modny makijaż z niewidocznym brokatem lub zacząć stosować odważniejsze, jaśniejsze kolory zamiast zwykłych neutralnych. Być może martwisz się popełnianiem błędów podczas próby stworzenia przydymionego oka i częściowo z tego powodu unikasz odważniejszego makijażu oczu. Istnieje kilka metod, dzięki którym stworzysz mniej bałaganiarski makijaż.

Eyeliner LED to najnowszy trend makijażowy w mediach społecznościowych

Makijaż oczu przed makijażem twarzy?

Na przykład nałożenie kosmetyków do makijażu oczu, przed właściwym malowaniem twarzy. Może to zabrzmieć sprzecznie ze wszystkim czego nauczyłaś się do tej pory, ale ta zmiana może być tym, czego potrzebujesz, aby przenieść swój makijaż na wyższy poziom. Niezależnie od tego, czy jesteś zaintrygowana, czy zdezorientowana, mamy wszystkie informacje o tym, dlaczego przedstawiona przez nas kolejność jest naprawdę opłacalna.
Aplikacja kosmetyków do makijażu oczu przed przystąpieniem malowania reszty twarzy to najlepszy sposób na usunięcie wszelkich błędów bez psucia całości makijażu i konieczności zaczynania od nowa. Skrzydlaty eyeliner lub cienie do powiek mogą być trudne do wykonania za pierwszym razem. Wykańczając najpierw oczy, oszczędzasz sobie kłopotów z ponownym nałożeniem drogiego podkładu, podkładu, korektora i wszystkich innych kosmetyków.

Huda Kattan, wizażystka i właścicielka Huda Beauty, również poleca zacząć od makijażu oczu. W ten sposób łatwo i usuniesz każdy opad cienia do powiek. Nadal nie jesteś przekonana? W rozmowie z Vogue India wizażystka Mitali Vakil przedstawiła swoją perspektywę rozpoczynania od oczu, argumentując: „Jeśli jest to makijaż oczu, o którym wiem, że będzie się osypywał, najpierw maluję oczy”. Inny wizażysta, Daniel Bauer, zgodził się z tym, argumentując: „Podczas wykonywania makijażu oczu, zwłaszcza przydymionych oczu lub bardzo graficznego makijażu, małe cząsteczki mogą spaść na skórę. Może to być trudne do usunięcia, jeśli podkład jest już wykonany, tym bardziej, jeśli używasz brokatu do oczu.

Mój chłopak nagminnie spóźnia się na randki. Mam tego serdecznie dość…