Inspiracji do kreowania nowych trendów w makijażu jest naprawdę wiele – w tym sezonie największym hitem okazały się neonowe, wyraziste kolory rodem z lat 90. oraz niezwykle kobiecy efekt glow – w końcu promienie słoneczne inspirują wizażystów nie od dziś. Jeden ze światowej sławy makijażystów postanowił podejść do tego tematu w dosyć niekonwencjonalny sposób, ukazując makijaż oczu w kontekście… poparzenia słonecznego.

ZOBACZ TEŻ: OD DZISIAJ KOSMETYKI FENTY BEAUTY W POLSCE! ZOBACZCIE WSZYSTKIE PRODUKTY I CENY!

Terry Barber, dyrektor artystyczny makijażu w MAC Cosmetics, opublikował na Instagramie trzy zdjęcia, które są przedstawieniem tematu poparzeń słonecznych (każde z nich jest odzwierciedleniem trzech stopni oparzeń).

Makijaż został stworzony za pomocą palety MAC’s Pro Eye Palette, The Romantic, w których dominującymi kolorami są czerwień oraz różne odcienie fioletu.

ZOBACZ TEŻ: APLIKUJĄC TUSZ DO RZĘS W TEN SPOSÓB POWODUJESZ, ŻE SZYBCIEJ SIĘ WYSUSZA!

Wizażysta mówi, że oparzenia słoneczne wokół oczu powodują, że skóra nabiera interesujących odcieni surowego różu i czerwieni – to właśnie stało się bezpośrednią inspiracją do stworzenia nowej palety i odmiennego niż zazwyczaj spojrzenia na słońce.

Z pewnością jest to jedyna opalenizna oczu jaką kiedykolwiek będziemy w stanie zaakceptować.

A Wam jak się podoba?