Czarna sukienka Emmy Stone nie była jedyną rzeczą, która zrobiła coś dla ruchu Time’s Up podczas rozdania Złotych Globów 2018. Gwiazda współpracowała z zespołem stylistów i wizażystów, aby swoją urodą wyrazić pewien bardzo ważny przekaz.

Kiedy usłyszałem o idei noszenia czarnych sukien na ceremonii, a także o przesłaniu, które jej towarzyszy, zapragnęłam, aby mój makijaż również niósł wiadomość.

style="overflow:hidden;"> – powiedziała Rachel Goodwin, wizażystka Stones.

ZOBACZ TEŻ: CO POWIECIE NA MAKIJAŻ W STYLU GOTHIC GLAMOUR? ZOBACZCIE I ZAINSPIRUJCIE SIĘ!

Goodwin postanowiła zainspirować się historią. Wybrała odcienie noszone przez dziewiętnastowieczne feministki. Dzięki dogłębnym badaniom odkryła, że sufrażystki walczące o prawa do głosowania nosiły bardzo specyficzne, symboliczne szarfy, szpilki oraz halki. Wszystko to w odcieniach fioletu, zieleni oraz bieli.

Mając wszystkie te elementy na uwadze, Goodwin stworzyła makijaż aktorki. Zwróćcie uwagę, że zawiera on wszystkie symboliczne odcienie. Wizażystka pragnęła, aby makijaż miał dla niej większe znaczenie niż tusz do rzęs i szminka.

Goodwin użyła ciemnej, szmaragdowej kredki Narsa na górnych i dolnych liniach rzęs. Zielony odcień z limitowanej edycji palety Man Ray pozwolił jej stworzyć graficzne przydymione oko połączone z białym odcieniem w wewnętrznych kącikach. Na usta i kości policzkowe nałożyła fioletowe odcienie szminki i różu do policzków.

ZOBACZ TEŻ: UWAGA! OTO NARZĘDZIE, KTÓRYM KATE MIDDLETON DBA O SWOJĄ NIESKAZITELNĄ CERĘ!

Autorką fryzury Emmy Stone jest Marta Roszak. Chciała, aby aktorka czuła się pewnie i była sobą. Jej fryzury zawsze reprezentują to, kim są ich właścicielki. Według stylistki jest to konieczne, fryzura ma być zwieńczeniem kobiecej urody i charakteru.

Zgadzacie się?

Makijaż nie ma nic wspólnego z polityką?! Emma Stone pokazała, że jest inaczej!

Makijaż nie ma nic wspólnego z polityką?! Emma Stone pokazała, że jest inaczej!

Makijaż nie ma nic wspólnego z polityką?! Emma Stone pokazała, że jest inaczej!