W świecie makijażu wydarzyło się już tyle większych i mniejszych rewolucji, że naprawdę trudno jest zaskoczyć czymś nowym. Od sztucznych rzęs, płynnych matowych szminek, gąbeczek do nakładania podkładu, konturowania i rozjaśniaczy, aż po brokat na ustach i kręcone rzęsy – jak widać, pomysłów nie brakuje. Szczególnie te ostatnie odkrycia trudno jest przebić czymś nowym. Ale jest na to szansa, bo na horyzoncie właśnie pojawia się zupełnie inny sposób tworzenia makijażu – Airbrush Makeup czyli makijaż natryskowy.

To zupełnie nowy sposób nakładania makijażu. Gąbeczki i pędzle do cieni i podkładu nie są tu zupełnie potrzebne. Cały proces działa na podobnej zasadzie, co opalanie natryskowe. Tyle, że w tym przypadku makijaż wykonywany jest przy pomocy tzw. powietrznego pędzla.

Airbrush makeup dotychczas wykorzystywany był podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych oraz tworzenia charakteryzacji dla postaci filmowych. Efekt, który osiąga się dzięki specjalnej, natryskowej technice jest o wiele trwalszy (utrzymuje się nawet do 48h) i bardziej skuteczny, niż tradycyjnie wykonany makijaż.

KIM KARDASHIAN WYZNACZA NOWY WAKACYJNY TREND W MAKIJAŻU

Za pomocą natryskowego pędzla można wykonać również codzienny makijaż, który nie tylko zapewni trwały, ale także bardzo naturalny efekt. Można wykorzystać go podczas nakładania podkładu, cieni do powiek, a także pomadek. Ale jest druga strona medalu – do stworzenia makijażu natryskowego nie sprawdzą się kosmetyki stosowane na co dzień. Razem z urządzeniem, trzeba więc kupić specjalistyczne produkty przeznaczone do tego typu makijażu.

Zazwyczaj jednak kosmetyki te bazują na silikonach, które dodatkowo utrwalają efekt. Dlatego też Airbrush makeup dobrze sprawdza się stosowany na wielkie wydarzenia, a na co dzień lepiej pozostać przy tradycyjnym makijażu.

ŚWIEŻY WYGLĄD I TRWAŁY MAKIJAŻ W UPALNE DNI? TO MOŻLIWE!