Sztuka makijażu może wydawać się trudna, szczególnie kiedy obserwujemy jak beauty blogerki nakładają na siebie kolejne warstwy podkładu, rozświetlaczy, pudru i znowu rozświetlaczy. Najlepszym przykładem jest Kim Kardashian i jej 27 etapowy świąteczny makijaż . Ale w sieci nie brakuje też zabawnych filmików, które pokazują, by nie traktować tego aż tak na serio. Szczególnie jeśli szykujemy się na kolejny, zwykły dzień w pracy, szkole czy na uczelni.

ZOBACZ TEŻ: PRZY POMOCY MAKIJAŻU ZMIENIA SIĘ W ZNANE POSTACI. I JEST W TYM NIESAMOWITA

Właśnie z takiego założenia powstał nowy beauty tutorial, który pokazuje jak wykonać makijaż na… ziemniaku! To skromne warzywo, z którego powstają frytki może być też dobry podkładem do stworzenia szybkiego makijażu.

Na pomysł wpadła jedna z użytkowniczek Twittera, zamieszczając krótki i zabawny instruktaż stworzenia makijażu, w którym główną rolę odgrywa ziemniak.

Technika Elony jest tak samo wielowymiarowa jak powierzchnia jej „płótna”. Używa beauty blendera i pędzla, by wyrównać powierzchnię i koloryt. Po czym odsłania idealnie narysowane brwi i chwyta za płaski pędzelek, którym blenduje cienie, aby uzyskać efekt zadymionego oka. Wszystko kończy się eyelinerem i czerwonymi ustami.

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ INSPIRACJI NA INSTAGRAMIE? OTO MAKIJAŻYŚCI GWIAZD, KTÓRYCH WARTO ŚLEDZIĆ

Podoba Wam się taki pomysł?