Prezentujemy klasyczny makijaż, wzorowany na trendach lat 50-tych, który polega na podkreśleniu oczu wyrazistą czarną kreską i perfekcyjnym wymalowaniu ust ostrą czerwienią. Taki makijaż nigdy nie wychodzi z mody, zawsze elegancki i uniwersalny – pasuje do kreacji zarówno „biurowej”, jak i wieczorowej. Jest także bardzo seksowny. Klasyczną modę lat 50-tych prezentowała Marilyn Monroe. Dziś do tych niezwykle kobiecych trendów lubi powracać wiele gwiazd. Na lata 50-te chętnie stylizowała się Christina Aguilera oraz Madonna, która odświeżyła tę modę w latach 80-tych. Współczesną ikoną tego stylu niewątpliwie jest Dita von Teese.

Makijaż klasyczny krok po kroku

Taki makijaż wcale nie jest skomplikowany. Wykonanie to zaledwie kilka kroków, które wystarczy poznać.

1. Całą powiekę górną, zwłaszcza wewnętrzny kącik oka rozświetl mocno perłowym, jasnym cieniem.

Makijaż klasyczny krok po kroku

2. Załamanie powieki górnej oraz dolną powiekę wzdłuż linii rzęs zaakcentuj rozmytą smugą cienia w naturalnym kolorze: szarości lub brązu.

Makijaż klasyczny krok po kroku

3. Wzdłuż górnej linii rzęs wykonaj precyzyjnym eyelinerem wyrazistą kreskę. Przy zewnętrznym kąciku kreska powinna lekko odrywać się od linii rzęs i kierować w górę, a przy końcu zwężać w ostry „dzióbek”. Taki kształt kreski nada oku zalotnego wyglądu.

Makijaż klasyczny krok po kroku

4. Koniecznie mocno wytuszuj rzęsy czarną maskarą i wyostrz kształt brwi czarną kredką.

Makijaż klasyczny krok po kroku

5. Mocny kolor pomadki na ustach wymaga użycia konturówki do ust. Wybierz konturówkę o bardzo zbliżonym kolorze do pomadki (najlepiej wybrać konturówkę i pomadkę tej samej marki). Wykonany nią obrys nie powinien być widoczny – służy on tylko dokładnemu wykończeniu zewnętrznych granic warg. Zewnętrzny kontur powinien być czysty i ostry. – Tej czynności powinno się poświęcić więcej czasu, aby usta obrysować idealnie – nie zmniejszyć ich; nie wyjechać poza obszar warg, a także zachować symetrię ust.

Makijaż klasyczny krok po kroku

6. Partie warg, obrysowane konturówką, wypełnij pomadką za pomocą pędzelka do ust. Połącz, rozetrzyj kontur z wypełnieniem, aby nie odcinały się od siebie.

Makijaż klasyczny krok po kroku

7. Pamiętaj o nieskazitelnym wykończeniu cery. Aby makijaż w pełni zachował charakter epoki Marylin Monroe – śmiało muśnij różem kości policzkowe.

Makijaż klasyczny krok po kroku

Polecane kosmetyki do wykonania tego makijażu:

Oczy:

Perłowe cienie: jasny oraz szary z poczwórnej paletki Eye Shadow Quartet, ISA DORA, nr 28 (pearly minerals) – 56,00 zł
Czarny eyeliner ISA DORA – 50,00 zł
Czarna mascara Masterpiece MAX FACTOR – 50,00 zł

Usta:

Czerwona konturówka do ust INGLOT, nr 58 – 15,00 zł
Czerwona pomadka INGLOT, nr 860 – 20,00 zł