Od jakiegoś czasu Kim Kardashian prezentuje się światu w wersji znacznie bardziej eleganckiej, „lekkiej”, stonowanej.

Duża w tym zasługa nie tylko nowego stylu ubrań, ale i makijażu – gwiazdka zmieniła wizażystę, który zaproponował mniej wulgarności, więcej delikatności (choć całość nadal jest mocna i wymaga użycia sporej ilości kosmetyków). Stopień seksapilu pozostał ten sam, bo Kim nadal prezentuje się nader zmysłowo.

Zobaczcie, jak wykonać makijaż wzorowany (choć nie identyczny) na tym, który zaprezentowała w magazynie Vegas.

Makijaż Kim Kardashian

1. Podkład nakładamy wilgotną gąbką na twarz i szyję. Kim lubi, kiedy jest ciemniejszy od naturalnego kolorytu cery, ale pamiętajmy, że przy jej typie urody może sobie na to pozwolić. Mario, makijażysta, stosuje podkład Giorgio Armani.

Odrobinę wyciskamy na dłoń, aby podkład się zagrzał – wtedy lepiej się nakłada. Następnie wilgotną gąbeczką (tutaj użyty jest tzw. beauty blender).

2. Całość pudrujemy półtransparentnym pudrem używając puszka.

3. Kolej na brwi. Najpierw „lekką ręką” wydużamy i pogrubiamy zewnętrzną część, następnie pozostałościami cienia do brwi (używamy pędzelka i cieni, a nie kredki) wypełniamy wewnętrzną partię.

4. POWIEKI: tuż pod łukiem brwiowym nakładamy cień koloru wanilii. Następnie, jasny cień o srebrnym odcieniu nakładamy na wewnętrzną stronę powieki i na wewnętrzny kącik. Cień „rozciągamy” do ok. 3/4 długości powieki. W zgięciu powieki i zewnętrznym kąciku kładziemy ciemniejszy kolor o ciepłym odcieniu. W makijażu Kim użyto koloru miedzianego brązu. Załamanie powieku dodatkowo podkreślamy ciemnieszym, czekoladowym brązem używając płaskiego pędzelka.

Eyeliner rozgrzewamy na dłoni przed aplikacją (użyto koloru Smolder MAC). Podkreślamy nim całą górną powiekę, tuż przy linii rzęs. Linia powinna być cieńsza w wewnętrznym kąciku i stopniowo się rozszerzać. To najtrudniejsza część makijażu, więc trzeba to zrobić bardzo dokładnie i starannie. Następnie rozcieramy go ostro zakończoną gąbeczką.

Makijaż Kim Kardashian

Makijaż Kim Kardashian

5. Rzęsy podkręcamy zalotką. Przytrzymując ją na rzęsach policz do trzech. Do makijażu Mario najczęściej używa L’Oreal Voluminous w kolorze Carbon Black.

6. Co ciekawe, korektor nakładany jest dopiero PO makijażu powiek. Najpierw czystą chusteczką Mario ściera wszelkie kosmetyki, które osadziły się pod oczami. Następnie pędzelkiem nakładamy korektor – powinien być delikatnie jaśniejszy od koloru podkładu. Całość utrwalamy pudrem transparentnym przy pomocy gąbeczki. Nadmiar zmiatamy czystym pędzlem do pudru lub podkładu.

7. Ponieważ jest to makijaż wieczorowy, wewnętrzną stronę dolnej powieki podkreślamy czarną kredką. Następnie brązowym cieniem, rozcierając go połącz kolory – kredki i cienia.

Wewnętrzny kącik rozświetl jasnym cieniem.

Dolne rzęsy (opcjonalnie) malujemy tuszem.

Makijaż Kim Kardashian

8. Pudrem brązującym modelujemy twarz, podkreślając kości policzkowe po skosie. Ważne, by był on matowy, bez żadnych drobinek i perłowych opiłków.

Makijaż Kim Kardashian

Następnie całą twarz omiatamy delikatnie pędzlem – odrobinę nakładamy na linię szczęki, czoło, nos.

9. Nos modelujemy pudrem brązującym rysując miękkim, nie za szerokim pędzlem pionowe linie. Warto jednak poćwiczyć to wcześniej w domu – kolor powinien być idealnie stapiać się z kolorem twarzy.

10. Róż w kolorze cukierkowym – uśmiechamy się i muskamy najbardziej wystające partie.

11. Usta obrysowujemy kredką w naturalnym kolorze. Wnętrze wypełniamy szminką w jasnoróżowym kolorze o odcieniu beżowym.

Makijaż Kim Kardashian

Na środek nakładamy mocno lśniący błyszczyk w kolorze szampana.

Makijaż Kim Kardashian