Kiedy myślisz o „instagramowym makijażu” jakie jego elementy masz przed oczami? Gruba warstwa podkładu, perfekcyjnie wymodelowane proporcje oraz ciemne oko? Nic bardziej mylnego! Racja, instagramowy makijaż przez długi czas kojarzył się z misternym, pełnym szczegółów dziełem, jednak od jakiegoś czasu narracja influencerek diametralnie się zmieniła. Teraz w trendach jest naturalność! Zobacz najnowsze hity z Instagrama, których nie może zabraknąć w Twoim makijażu!

Kosmetyki na każdą porę roku. Ten duet zapewnia idealny makijaż na dzień

Instagramowy makijaż. Krok pierwszy: brwi

Efekt ombre, mocno wymalowane kredką brwi, które są perfekcyjnie ułożone jak od linijki to już przeszłość. Teraz króluje naturalność. Zamiast je domalowywać, wyczesujemy je na mydło. Delikatnie poczochrane z idealnie rozdzielonymi, zaczesanymi do góry włoskami brwi to największy hit. Teraz to właśnie one robią furorę na Instagramie. Nie wykańczaj ich trójkątnym, ostrym kształtem i nie wypełniaj przestrzeni między włoskami – to właśnie to pozbawia je struktury i sprawia, że wyglądają na przerysowane.

Instagramowy makijaż. Krok drugi: piegi i glow

Satynowa tafla oraz matowe pełne krycie przeszły do lamusa. Niemodne są zwłaszcza latem, kiedy pogoda nie sprzyja pełnemu, ciężkiemu makijażowi. Gruba warstwa podkładu utrwalona warstwą pudru to przeszłość o której warto zapomnieć. Instagirls pokochały lekkie krycie z błyszczącym wykończeniem zdrowej skóry. Dla podkreślenia naturalnego efektu dodaj fałszywe piegi. Gotowe – oto najmodniejszy makijaż twarzy!

 

Dzięki tej prostej zmianie Twój makijaż będzie wyglądać olśniewająco!

Rzęsy jak na Instagramie

Instagramowy makijaż w przeszłości kojarzył się z długimi sztucznymi rzęsami. Popularne były ciężkie firanki rzęs, które okalały oko, nie tylko wydłużając włoski, ale także je zagęszczając. Obecnie tak wyraziste dramatyczne rzęsy nie są już modne. Zamiast tego króluje delikatny, w miarę naturalny efekt, które zapewniają doczepiane kępki oraz laminowanie rzęs. Laminowanie stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów, ponieważ wydobywa nasze piękno, a jednocześnie jest bardzo delikatnym efektem. Minimalistyczny makijaż jest największym hitem tego sezonu!

Sonda

Instagramowy makijaż

Szukasz makijażowych inspiracji na Instagramie?