Z pewnością znacie już jeden z największych hitów kosmetycznych – maski magnetyczne. Sama procedura ich zastosowania działa na prostej zasadzie, trochę podobnej do praktycznej lekcji fizyki – w trakcie jej usuwania, maska sama odpada, bez użycia wody czy płatków kosmetycznych. Cała czynność jest wykonywana za pomocą magnesu dołączonego do zestawu!

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY NABIERA NOWEGO ZNACZENIA! BŁYSKAWICZNY EFEKT SZKLANEJ CERY!

Trudno jest ustalić, kto jest autorem pomysłu z maskami magnetycznymi – zaczęły pojawiać się w bardzo podobnym czasie w Ameryce i Korei Południowej. Ten rodzaj pielęgnacji podbił również serce Madonny, która zafascynowana kosmetykiem postanowiła wypuścić na rynek własną wersję maseczki. Dziś jest ona gwiazdą jej linii kosmetyków MDA Skin. Na jednym z instagramowych filmików Madonna sama demonstruje w jaki sposób działa maseczka.

ZOBACZ TEŻ: TEN KOSMETYK WYGLĄDA JAK MAŁY NOTES! ZDZIWISZ SIĘ DO CZEGO SŁUŻĄ TE BIBUŁKI

Sama czynność nakładania maseczki jest taka sama jak w przypadku jej zwykłych odpowiedników – całość nakłada się na twarz, omijając okolice oczu i ust. Po odczekaniu około 15-20 minut zaczynamy usuwać zaschniętą warstwę za pomocą dołączonego magnesu. Po tym czasie nie trzeba już myć twarzy, chociaż niektóre maseczki posiadają w sobie mieszanki olejów, które mogą powodować uczucie tłustej cery, dlatego można dodatkowo przetrzeć skórę wacikiem lub chusteczką do demakijażu.

Oczywiście, w skład maseczki nie wchodzą jedynie drobinki żelaza – w jej zawartości znajdziemy również naturalne olejki eteryczne, witaminy, składniki nawilżające i przeciwutleniacze. Dokładny skład zależy od przeznaczania. Maseczki magnetyczne zazwyczaj łączą kilka właściwości jednocześnie: oczyszczanie, nawilżanie i wygładzanie.

Wypróbujecie?